Guilt Machine - On this perfect day

Reakce na:
Progjar - 5 stars @ 31.10.2011

No teda tak sa pokúsim o svoju prvú recenziu. Na úvod zopakujem, že nebudem pitvať cédečko skladbu po skladbe lebo to jednoducho neviem. Vyjadrím len svoje pocity.
Nebudem zbytočne vychvaľovať Arjena, lebo v tomto som asi neobjektívny. Veľké plus ale je, že tentoraz Arjen zvolil úsporne len jedno CD - limitovaná edícia sa neráta. To veľmi prospelo kvalite, lebo sa tam dostali len tie najlepšie veci ktoré Arjen v danom čase mal. Tiež je dobré, že je tu len jeden spevák, famózny Jasper Stevenlinck. Je zaujímavé, že na bicie nehrá Ed Warby, bubeník Chris Maitland však v ničom nezaostáva. Sólová gitara je tiež v dobrých a pritom v ženských rukách. To popiera často prezentovaný názor, že ženy nevedia hrať prog. Nájdu sa.
Páčia sa mi tu klávesy, obsluhuje ich Arjen. Žiadne wakemanovské vyhrávky ale poctivé a pekne vymyslené, zaranžované a zahrané. Obcas a velmi vzdialene mi to pripomína klávesy Omegy. Toto je zaujímavosť, na CD Ambeon v skladbe Sweet little brother su klávesy ako okopírované od Omegy. Ja som to Arjenovi napísal nie ako výčitku ale ako pochvalu lebo tieto klávesy mám rád. Odpovedal mi, že áno, veď ich hrá Peter Balogh ktorý spolupracoval s Omegou. Nádherná ukážka spolupráce.
Gitarové plochy mi tiež pripomínajú T.H.E. To nie je výčitka ale pochvala, lebo to je jedna z nádherných vecí na T.H.E.
Pre mňa je to ďalší vynikajúci album ktorý mám často v prehrávači a volume je hodne vpravo.
Čítal som ako Arjen tvorí. Sedí doma pri zapnutom televízore, hrá na gitare a chytá nápady. To mi vždy pripomenie výrok Keitha Richardsa že hudobné nápady sú všade okolo nás, len ich treba chytiť. No ja som už chytil kadečo ale hudobný nápad ešte nie. Teraz si ale uvedomujem, že Keith nedal návod ako tie nápady chytať. Aj tak si myslím, že také niečo neexistuje, to je danosť. Arjen ju má a chvalabohu s ňou nešetrí. Je to jeden z tých ľudí, ktorí by si zaslúžili prsteň prsteňov aby žili veľmi dlho. Sorry, som veľký fanúšik Lord of the Rings, tak som si to neodpustil.
Dal som 5 hviezdičiek. Nielen preto, že si to toto CD zaslúži ale aj preto, že je to moja prvá recenzia, tak nech to má gule.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Guilt Machine

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000