Gnidrolog - Lady Lake

Reakce na:
hejkal - 5 stars @ 25.09.2007

Bývam obvykle skeptický k propagačným vyhláseniam o genialite skupín, ktoré dieru do sveta nespravili, ale vďaka dnešnému biznisu so starou hudbou sa ako raritky dobre predávajú. Predsa len sú veľké skupiny veľkými z určitého dôvodu.
Občas však reklama neklame, naopak, je príliš skromná.

Pre menej chápavých zopakujem - geniálna a absolútne špičková skupina Gnidrolog v pohode strčí do vrecka väčšinu dobovej produkcie (o nedobovej ani nehovoriac) a aj Van Der Graaf Generator a King Crimson podľa mňa majú čo robiť, aby ich nezatienili. Nie, že by boli originálni, vyššie zmieňovaní velikáni vydávali podobnú hudbu skôr, ale Gnidrolog si zobral to najlepšie a stvoril vrcholné dielo progresívneho rocku.

Po temnom a drsnom debute sa dvojka vyznačuje naliehavosťou a melodickosťou presahujúcou bežné vrcholné diela a Dáma z jazera sa tak stáva priam legendárnou.
Ak poznáte Gentle Giant, tak budete s Gnidrolog ako doma. Ibaže skladby sú zovretejšie, trošku priamočiarejšie a melodickejšie. Spomeniem iba dve skladby, úvodnú protivojnovo ladenú baladu s neskutočným naliehavým prejavom speváka a úplný vrchol, skladbu Ship. Nemám slov. Balada, gradácia, extáza, readosť počúvať.

Aby som iba nevelebil, chybou skupiny ako takej bol jej absolútne zlý manažment, ktorý nezabezpečil správne "Pí áR", takže sa o nich dnes už nikto pomaly ani neobtrie. Škoda. Hlavne, keď je možné vypočuť si spústu populárnych skupín so zlomkom talentu, kompozičných a muzikantských zručností Gnidrolog, ktoré sú brané ako "mienkotvorné" v dejinách rockovej a populárnej hudby.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Gnidrolog

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000