Glass Hammer - Cor Cordium

Reakce na:
Jindra - 5 stars @ 26.04.2012

Glass Hammer jsou pro mě zhmotněním touhy po YES živých, nechybujících a nezaplétajících se sami do sebe. CD „Cor Cordium” jsem si koupil přímo z portálu kapely zároveň s „If”.
*
Nothing Box
Poněkud mrazivé vyprávění o uzavřenosti v sobě. Po celých jedenáct minut nic nepřebývá. Každá sloka, každý zvrat v hudbě má smysl. Hudba neagresivní a neoposlouchaná. Hlas je povědomý, ale tento zpěvák (Jon Davison) je prostě současný a lepší než ten známější Jon.
One Heart.
Nápadité klávesy a zvonící kytara. Písnička o jednom srdci o radosti a úlevě. Tomu odpovídá vzdušné a odsýpající tempo. Radost.
Salvation Station
Předvídatelný začátek klame. Uprostřed vyprávění o každodenním výplachu z televize nastane zajímavá jazzová mezihra.
Dear Daddy
Dojemná balada s dlouho neslyšeným dialogem ve zpěvu. Bezdětným čtyřicátníkům hrozí bezprostřední zůžení hrdla a zamlžení pohledu. Celým příběhem provází akustická kytara nejlepším možným způsobem. Nedere se vpřed, plyne s textem a občas se zatřpytí.
To someone
Rozsáhlá věc. Těžko říci, jestli kvůli životně-filozoficko-náboženskému obsahu. Nebo si autoři prostě mohli dovolit plýtvat s melodickými a rytmickými nápady. Ať tak, nebo onak. Hudba je to čistá jak studánka, pestrá jak motýlí křídla a má hlavu a patu.
She. A lonely Tower.
Básnický trialog v angličtině je definitivně nad moje síly. Hudebníci i zpěvák přesto zaujmou i v posledních deseti minutách cédéčka.
*
Nahrávky jsou ze studia SoundResources a podle mých skromných poslechových možností jsou excelentní.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000