Giant - Time To Burn

Reakce na:
alienshore - 4 stars @ 12.04.2015

Dann Huff je gitarista, ktorého by som si kľudne pozval na nahratie albumu a vedel by som na sto percent, že by mi dodal vynikajúce sóla a vyhrávky. Nie nadarmo hosťoval na popových, rockových a country albumoch, a bol za svoje výsledky aj patrične ocenený. Produkoval napr. aj trash/heavy metalovú kapelu Megadeth na doskách Cryptic Writings a Risk. Jeho meno zažiarilo predovšetkým v Giant, kde sa predstavil ako spevák, skladateľ a aranžér. Spolu s výborným jazzovým klávesákom Alanom Pasqua vytvoril skladateľský tandem, ktorý mohol (za predpokladu, že by ich spolupráca trvala dlhšie) pohnúť žáner AOR o kúsok ďalej. Prvý album Last Of The Runaways sa vcelku vydaril a obsahoval niekoľko skvelých skladieb ako It Takes Two, Hold Back The Night a nad tým všetkým vytŕčal ich najväčší hit I'll See You In My Dreams.

Druhá štúdiovka Time To Burn mi pripadá o čosi celistvejšia a nápaditejšia. Ani tu však nechýba výrazný hitík a je ňou skladba Stay, ktorá má perfektne vystavané melódie. Asi takto má zhruba vyzerať prvotriedny melodický rock a AOR. Kolekcia je vyvažovaná aj nadupanými glam-metalovými nakladačkami typu Chained (prekvapivo je to rebríčkovo úspešnejší hit než Stay), Thunder And Lightning alebo Time To Burn. Bez klasickej balady to taktiež nejde a ženám sa možno podlomia nohy pri Lost In Paradise, či nádhernej Now Until Forever. Album je vlastne profesionálny produkt profesionálnych muzikantov. Nemá teda ambície objavovať nevídané veci, ale skôr potešiť klasické rockové publikum. Produkcia je pompéznejšieho charakteru, no zvuk skvele vykresľuje melódie a navyše pôsobí veľmi príjemne. Určite by som rád vyzdvihol aj nenápadné piesne s vydarenými refrénmi ako Without You, I'll Be There (When It's Over) a ešte o čosi lepšiu Save Me Tonight. Koniec pripadol razantnému rocku Get Used To It so solídnou gitarovou prácou.

Kapelu na začiatku viedli dvaja špičkoví muzikanti a skladatelia, ktorí mali skúsenosti v rôznych hudobných žánroch. Na základe toho mohli aj tvoriť prvoligový AOR, na ktorý si len málokto siahne. Umenie napísať jednoduchý melodický song ostane stále umením a Dann Huff vie presne ako na to. Imponuje mi jeho gitarový štýl a technika, s ktorou zbytočne na seba neupozorňuje, ale stále tú gitaru vnímate aj počúvate. Time To Burn je nadpriemerný melodický rock amerického strihu a hodnotenie bude teda rovnako nadpriemerné.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Giant

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000