Gentle Giant - The Missing Piece

Reakce na:
Óin - 3 stars @ 15.09.2008

Voytus už se přede mnou vyjádřil k tomuto albu poměrně rozsáhle, přidám jen několik dalších dojmů.

Prvních pět skladeb na The Missing Piece můžeme asi považovat za reakci na nástup punku či poprocku (AOR), ať už ale vznikly na nátlak nahrávací společnosti, či z vlastní vůle členů kapely, pořád je to hodně dobrá muzika, nepostrádající typické atributy tvorby Gentle Giant.

Slyším tam místy collinsovské Genesis (I'm Turning Around), místy Davida Bowieho, Mountain Time mi silně připomíná Procol Harum.

Naopak zbývající čtyři skladby si nespletete, ty by mohly být zařazeny na libovolné předešlé album kapely. Nejsilnější věc jsou asi Memories Of Old Days, nejen pro svou délku, která je ve srovnání se zbytkem TMP zhruba dvojnásobná.

S hodnocením mám trošku problém, čtyři hvězdičky by si tohle album asi zasloužilo, ale ve srovnání s jinými čtyřhvězdičkovými alby tady na webu přece jen trošičku zaostává. Zkusím to takhle - první strana TMP za slabší tři, druhá za lepší čtyři, celkový výsledek 3,5.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000