Gentle Giant - The Missing Piece

Reakce na:
- 4 stars @ 12.03.2017

The Missing Piece leží už od konce sedmdesátých let v zapouzdřené schránce s nápisem Gentle Giant na konci řady enormně schopných alb a stále čeká na své větší objevení. Jedná se o velice silnou sbírku, avšak neschopnou dokonale prodat své atributy.

Čerstvé album, dýchající novými plícemi, to mělo v roce 1977 nesmírně těžké. Dlouhá linie dokonalých nahrávek vylisovaných před ním nepřipouštěla žádné kompromisy a pevně si razila cestu progovými háji. Kapela hledala nové směry a trendy dokázala opovrhovat. Ve čtyřce se ozývá funky, v pětce jazz, šestka vypadla z renesance a v sedmičce se sešli zase Three Friends.

Deska ale zabere od začátku, taková Im Turning Around je líbezná až běda a tak vlastně jen konec zní roztříštěně a nesourodě. Věřím však, že si jednou i tenhle kousek vybuduje silnou pozici hned vedle Octopus nebo třeba Power and the Glory.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000