Gentle Giant - Octopus

Reakce na:
gunslinger - 4 stars @ 20.08.2014

Album Octopus je v porovnaní s inými, Art rockovými legendárnymi, nahrávkami ako balzam na uši. Nie že by išlo o kvalitatívne lepšie dielo aj keď to tak na prvý pohľad s mojej strany vyznie. Takisto netvrdím že by išlo o lepšiu skupinu než sú ELP, YES, či nebodaj King Crimson. Pod tým balzamom myslím neagresívny pocit s hudby ktorý som pri progresívnom rocku ešte nezažil. Obsah nahrávky je tak jemný, zvučný a dokáže poslucháča omámiť tak, že sa pri ňom dá v pohode vypnúť. Náročné hudobné motívy, ktoré tu bez pochyby sú a nie je ich málo, sú hrané s takou jemnosťou že by som to hádam ani nenazval rockom, nebyť toho, že miestami počuť elektrické gitary.

Má to samozrejme aj svoje náročnejšie miesta a pre poslucháča dnešného "trusu" ehm... populárnej hudby to je, ako inak, nestráviteľné. Avšak kto sa už "prekúsal" tvorbou Emerson, Lake and Palmer, tak tomu príde táto jemnosť ako balzam na uši, v mojom prípade to je tak. Ja osobne na to síce musím mať náladu a chuť ale keď príde tak si to bez pochyby užívam.

Skrátka a dobre, originálne melódie, netradične a nečakane poohýbané zvukové motívy, zmes zaujímavých hudobných nástrojov a skvostná zručnosť muzikantov ma v skutku zaujali. Hoci pred takými dvomi rokmi by som na sto percent od tohoto albumu utekal a nepozeral sa dozadu, teraz mi to niekedy padne vhod.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000