Genesis - Genesis

Reakce na:
Progline - 4 stars @ 04.12.2005

Pro mě další kousek nostalgie obsahující mou kdysi úplně nejoblíbenější skladbu (nejen od Genesis) - totiž "Home by the Sea". Dnes se docela směju tomu, jak jsem v době, kdy jsem z angličtiny neznal ani slovo, odhadoval název této skladby a odkazoval na ni zkomoleným "Sit down" z refrénu... Prvních několik minut mezihry (resp. úvodu "Second Home by the Sea") jsem tehdy sice nijak zvlášť nemusel, ale vše vynahrazoval ten úžasný závěrečný návrat k ústřední melodii v pomalejší verzi.
K celé desce jsem se znovu vrátil docela nedávno a zjistil jsem, že ta láska tu stále je, i když jsem se posluchačsky posunul trošku jinam...dnes to vidím tak, že právě z "Home by the Sea" se postupně zrodila má láska k progrocku a gradujícím kompozicím.
Strašidelná "Mama" na úvod je také skladbou, která postupně vrcholí, a i když je kompozičně podobného typu jako Collinsovo "In the Air Tonight" (kterou jsem poznal později než "Mama"), stojí sama o sobě, je robustnější, strašidelnější a nezapomenutelná třeba už díky Philově šílenému chechtotu.
Ostatní skladbičky nejsou sice bůhvíjak výjimečné a deska je trošku nevyrovnaná díky koncentraci kratších věcí do její druhé poloviny, ale je tu spousta hezkých melodií a rytmů, které sice fanouškovi progrocku nic moc neřeknou, ale každého příznivce zpěvnějších a přitom ne zcela triviálních melodických linek potěší.

(původní datum recenze: 19.01.2005)

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000