Genesis - Abacab

Reakce na:
Insomniac - 5 stars @ 19.01.2005

Výborná deska, i když je pravda, že jediné její spojení s tímto fórem je dáno jménem kapely a tím, že tato ve svých počátcích hrávala "progresivní rock" tak, jak je dnes chápán. Nechci se pouštět do rozebírání faktu, že v původním slova smyslu toho slova je "Abacab" progresivnější než desky jiných progresivně rockových kapel (což nechápejte jako útok na progresivní rock, já ten styl zbožňuju...), ale je to tak.
"Abacab" je originální, neopakovatelný, má jednolitou atmosféru, a i když se ne všechny experimenty úplně vyvedly ("Whodunnit"), je to posluchačsky uspokojující deska, ovšem pokud posloucháme to, co na ní je a nelitujeme stále toho, co na ní není (takto nádherně vystihla celou collinsovskou éru Genesis jedna fanynka Yes). Problém je, že se jménem Genesis má většina posluchačů spojenou jinou muziku, než jakou nabízí "Abacab" a je pochopitelné, že pro ně pak album překvapuje zklamání.
Osobně jsem měl tu výhodu, že "Abacab" byla jednou z prvních nahrávek, kterou jsem kdy od Genesis slyšel, proto jsem při jeho prvních posleších neměl ani tušení o tom, že Genesis někdy nahráli takové věci jako "Supper's Ready", "The Musical Box" apod. A zezačátku mi to album přišlo šílené, moc se mi nelíbilo, snad s výjimkou "Man on the Corner". Ale paxem té šílenosti propadl..."Abacab" a "Dodo" jsou mé nejoblíbenější, ale i ostatní skladby jsou dobré. A co se týče "Whodunnit", dnes už ji nepřeskakuji, protože na to album patří. Navíc - je jako předchůdce dnešního hiphopu a rapu. A navíc 100x lepší :))))

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000