Gattch - Gattch

Reakce na:
hejkal - 4 stars @ 09.02.2014

Stačilo vysloviť Gattch a môj otec mal týždeň dobrú náladu. Podľa neho najlepšia slovenská kapela tej doby vydala jeden rovnomenný album a potom už nič. Pravda, vďaka nadšeniu niekoľkých jednotlivcov sa o tridsať rokov podarilo zbúchať takzvaný Komplet, ktorý však zmizol a pokiaľ som dokázal vyzvedieť, už ho nikto nikdy znovu nevydá.

Osem prakticky inštrumentálnych skladieb veští, že to bude pestré (už len pre tie názvy skladieb, vždy ma fascinovalo, prečo sa všetci snažia prísť s čo najbizarnejším "umeleckým" pomenovaním, aj keď sa kapela vcelku držala).

Kvapka medu. Klavírny úvod rýchlo doplní sólujúca gitara, basa veselo duní, bicie sú trošku upozadnené, ale takýto bezmála hard rock môžem. Na záver troška džezíku a už je tu pochmúrnejší kúsok Pieseň bez slov. Umieračik nikdy neznel trúchlivejšie. Nejaké hlasy tam nanákajú, aby sa nepovedalo, že nikto nespína ruky v náreku za zosnulým. Narodenie skvelo kombinuje ákanie s gitarou, ono bluesrock sa len ťažko dá pokaziť, kým ho nehrajú Satrianiovia a Vaiovia. Hlavne, keď sa prevetrá kvákadlo. Zoswingovaná Neznáma tvár parádne hrmí, zrazu je z nej močiarne blues, parádička. A o chlp rýchlejšie si to šinie aj bluesový Vlak. Istá rozvláčna dohra je tiež podarená. A bluesrock skombinovaný s akousi artrockovou jemnosťou ovláda ďalší ákaný kúsok s názvom Vokálna štúdia-Reminiscencia. Má cez sedem minút, nuž sa v nej vystrieda niekoľko rôznych medzihier, dohier, výhier a preh... no, to vlastne nie. Džezovejšia uspávanka Reminiscencia II sa počúva sama, takto sa robí ambient. A ešte sú tu aj husličky. Na záver je tu ďalšia hutná pohoda, Kontrapunktická etuda. Hráči si schuti zasólujú, nie a nie skončiť.

Výborný album, som šťastný, že ho mám.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Gattch

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000