Futurum - 25. narozeniny

Reakce na:
Snake - 4 stars @ 30.12.2014

Debut Ostrov Země jsem si velmi oblíbil a protože nějak nepodařilo se mi sehnat cd s albem Jedinečná šance, koupil jsem si aspoň "narozeninové" dvd k 25. výročí vzniku kapely. A tam to Futuru - podporovaném sboristkami a dechovou sekcí - skvěle šlape.

Koncert je rozdělený do dvou večerů. Jeden je věnovaný především prvotině, ten druhý skladbám z období výše uvedeného LP Jedinečná šance. Suma sumárum : na ploše nějakých dvou hodin fanoušek dostane 26 skladeb, tedy ( s největší pravděpodobností ) vše, co kapela na deskách a singlech nahrála. Kromě Dragouna s Morávkem tady v sestavě Futura účinkují Emil Kopřiva, Jan Seidl a Kuba Michálek, ale během koncertu prostor dostanou i bývalí spoluhráči Pavel Pelc, Leopold Dvořáček a Luboš Eremiáš.

Byť jedná se o koncert narozeninový, je skvěle sestříhaný a má spád. Což je při dvouhodinové stopáži potěšitelný fakt. Hosté střídají se na pódiu rychlostí blesku a vy si toho u televize ani pořádně nevšimnete, vystřiženy byly i proslovy a gratulace a to u dvd podobného typu nebývá vždy zvykem. Několik takových jich ve sbírce mám a to defilé hostů a gratulantů zážitek z koncertu spíš rozmělňuje a ruší. Celou akci nasnímalo deset kamer, obraz je velmi dobrý a zvuk - podle mého - také. Asi těžko bychom to mohli porovnávat s naleštěnou produkcí a megalomansky pojatými koncerty světových es, ale na relativně malý rozpočet a ryze domácí podmínky to vůbec není špatné. Jestli mohu nabídnout malé srovnání, tak hollywoodský spektákl versus televizní film :)

Koncert se odehrál ve dnech 29. a 30. 3. 2009 v Brně, v klubu Fléda a vydaný byl soubežně jak na 2cd, tak dvd s naprosto stejným track listem. Je tedy jen na vás, jaký nosič zvolíte. Já dávám přednost zvuku spolu s pohyblivými obrázky a tohle dvd vám mohu jenom doporučit. Je výborné.


 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Futurum

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000