Friedman, Marty - True Obsessions

Reakce na:
alienshore - 5 stars @ 07.07.2013

True Obssesions je môj najobľúbenejší album z dielne Martyho Friedmana. Je to štýlovo klasický hard-rock s patrične kvalitnými melódiami, ktoré odspieva istý Stanley Rose. Sú tu aj inštrumentálne skladby, poniektoré rockovo energické a aj tie relaxačné pripomínajúce obdobie albumov Scenes a Introduction. Je celkom zaujímavé, že Friedman prišiel s takouto doskou a ako muzikant je dosť nevyspytateľný. Tento počin však vyšiel na sto percent a máme tu možnosť počuť šťavnatú gitaru, ktorá nádherne sóluje. Aj po zvukovej stránke sa podaril veľmi dobre a hosťujúci muzikanti patria medzi hráčsku špičku, čo len prospieva kvalite albumu True Obsessions.

Úvodná rocková inštrumentálka Rock Box ako keby vypadla z pera Joea Satrianiho. Podobne je na tom aj ďalšia inštrumentálna záležitosť Espionage, ale tá už má viac Friedmanovu charakteristickú čepeľ. Prvý spievaný track Last September je dokonalý a melódia je absolútne bezprostredná. Úžasný inštrumentálny song Intoxicated vás doslova intoxikuje spevnou gitarou a silnými melodickými linkami. Shine On Me je parádny hard-rock, kde Rose spieva silným a výrazovo bohatým hlasom. Čudujem sa relatívne, kde na tie melodické nápady Friedman chodí lebo Hands Of Time je ďalšia excelentná záležitosť s vokálom Stanleyho Rosea. Skladba Rio je už jemnejšia inštrumentálna vec, ktorá by sa hodila napr. na album Scenes. Charakter tejto nahrávky však nenarúša a Friedman vkusne strieda akustické a elektrické gitarové plochy. Tvrdšia Live And Learn je vokálne sebaistá a song obsahuje aj výborné riffy. Trochu netypicky znie Glowing Path, v ktorej sa občas ozýva elektronický podklad a kľudne by som si to vedel predstaviť aj bez tohto doplnku. Našťastie je dobre spracovaná a dramatické sóla sa dobre vynímajú v spolupráci s rytmickou sekciou. Ďalšia inštrumentálka The Yearning má typické orchestrálne aranžmány a veľmi dobrý melodický motív vykreslený elektrickou gitarou. Farewell je rozlúčka, symfonické pasáže a pomalé gitarové sóla spravia peknú emocionálnu bodku.

Nemám pocit, žeby tu bola nejaká vata alebo kontroverznosť. Skôr naopak Marty Friedman zložil album, ktorý sa výborne počúva a patrí určite medzi tie jeho najlepšie. Prvé štyri dosky sú od neho hudobne najobsažnejšie a vyšli vo vydavateľstve Shrapnel Records. Ďalšia tvorba tohto gitaristu ma už neoslovuje. True Obssesions je u mňa v rámci štýlu za plný počet.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Friedman, Marty

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000