Fogerty, John - Centerfield

Reakce na:
alienshore - 4 stars @ 11.09.2016

John Fogerty je tvorca asi najkrajších rockových evergreenov z konca 60-tých a začiatku 70-tých rokov v Creedence Clearwater Revival. Podarilo sa mu však prehovoriť výrazne aj v 80-tých rokoch a to albumom Centerfield, ktorý je opäť zásadným produktom tohto desaťročia. Na moment sa tak dostaneme na prašný vidiek plný rozľahlých pastvín a cowboyov, a k tomu neodmysliteľne patrí aj zábava vo forme amerického country, folku, blues a rock and rollu v typickom južanskom podaní.

Fogerty samozrejme nezabúda na to, že je rok 1985 a zvuk je teda kompromisom medzi tým starším (celkový charakter skladieb) a novším (občasné zvuky krabicových bicích). Čo je na albume skvelé je vlastne jeho hitový potenciál, ktorým sa môže popýšiť takmer každá pieseň. The Old Man Down The Road a Rock And Roll Girls sú najznámejšie songy s typickou charizmou Johna Fogertyho. Svižný country-rock Big Train (From Memphis) a nádherná I Saw It On TV ako keby vypadli z obdobia Creedence.

Jednoduchá boogie/hard-rocková riffovačka Mr. Greed prinesie razantnejší rock a je to opäť poloha, ktorú už zopárkrát predviedol na výbornú. Jediná, ktorá mi naozaj ani po rokoch nesedí je Searchlight, patrí jej teda úplne posledné miesto v hierarchii tohto albumu. Nasledujú melodické kúsky Centerfield a I Can't Help Myself, ktoré potešia za každých okolností. Posledná Vanz Kant Danz sa stala asi najviac diskutovanou, keďže Fogerty v nej nazýva majiteľa Fantasy Records prasiatkom, ktoré síce nevie tancovať, ale zato vám ukradne vaše peniaze.

Tento muzikant je zaujímavý tým, že za pár minút dokáže vyjadriť kopec vecí a rovnako sú na tom aj jeho takpovediac úsporné aranžmány, ktoré prezentujú presne to, čo treba. Fogerty sa nedá konkrétne niekam zaradiť, čerpá z viacerých štýlov a jeho pohľad na muziku je vyložene originálny. V 80-tých rokoch dal o sebe vedieť tým najlepším možným spôsobom a opäť sa ocitol v strede záujmu, kam jednoznačne patrí. Centerfield je doteraz jedna z najdôležitejších nahrávok v jeho diskografii, pretože je jednoducho skvelá.

Hodnotenie: 4,5

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Fogerty, John

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000