Focus - In and Out of Focus

Reakce na:
Mr.Black - 4 stars @ 25.04.2012

Rok 1970. Dobrý rok, jak by řekl vinař a v tomto případě také rocker. Vychází Live at Leeds od The Who, první a druhá deska Black Sabbath, Abraxas od Santany, Benefit od Jethro Tull, In Rock od Deep Purple, Trespass od Genesis......no, a také debut holandských Focus.

Úvod alba není nijak extra přesvědčivý. Po opatrném otvíráku "Focus (vocal version)" následují dvě do popíku laděné věci "Black Beauty" a "Sugar Island", které jsou asi tím nejslabším, co deska nabízí. Musím ovšem říci, že mě pobavil text "cukrového ostrova", kde kapela vyjadřuje své "sympatie" s režimem Fidela Castra.

Pak ovšem následují vynikajíci věci!

Skladba "Anonymous" začíná jako barokní serenáda a přelévá se do jethrotullovského flétnově-kytarovo-klávesového nářezu. Po renesančním úvodu "House of the King" následuje další jethro-jízda, stejně jako předchozí nahrávka ryze instrumentální. Skvěle zahraná věc, řekl bych, že se tu jedná o vrchol desky. No ačkoli...

"Happy Nightmare (Mescaline)" je dalším mým favoritem. Jedná se o velmi atmosférickou, jazzově šmrnclou skladbu, ve které se mi líbí i van Leerův zpěv, který dokresluje její psychedelické ladění.

"Why Dream" se nese v podobném duchu, také tu naposledy zazní zpěv, než se album skoro na deset minut ponoří do instrumentálního finále.

Ve "Focus (instrumental version)" je obrovský prostor věnovaný kytarové magii Jana Akkermanna. Pomalé, snové tempo a několik perfektních melodií je v polovině vystřídáno hardrockovým běsněním, které uzavírá opět van Leerova flétna.

Vůbec ne špatný debut, ale zatím jen "Hannibal před branami". The best is yet to come.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Focus

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000