Fates Warning - A Pleasant Shade Of Grey

Reakce na:
PamP - 5 stars @ 27.05.2009

Ačkoliv se tahle kapela řadí mezi metalové (no kam jinam s nimi), zarputilým metalistům tohle album nedoporučuji, pravděpodobně by usnuli ještě během úvodní části... tuhle muziku můžeme pánové (a dámy) označit za čistokrevný prog metal. Pro nebojácné a trpělivé. A ti bývají většinou po zásluze odměněni.

Nádherná, zvláštně komorní, zadumaná atmosféra. Připravte se, že tu a tam dostanete zásah bleskem. Projevem celkem nenápadná kapela, excelentní muzikanti (třeba toho pána za bicími místy nestíhám), ale vše podřízeno celku.

Jedná se skutečně o jednu kompozici s názvem A Pleasant Shade Of Grey (řekněme Příjmený odstín šedé), kterou údajně vydavatel odmítl vydat jako jednu skladbu a donutil jí Matheose rozsekat na části. Ten alespoň uhádal, že se jednotlivé části nebudou nijak jmenovat. A tak třeba pod názvem IX najdeme úžasnou metalovou baladu, číslem římská 11 je označen reklamní spot na progmetalovou hudbu a Kubysem zmiňovaná osmička... bez komentáře. Přesto ale pořád musíme brát celé album jako celek, promyšlený od začátku až do konce.

Fates Warning jsem pořád nějak odkládal a ejhle, už je se mi po nich jako první sápe ruka, když si chci dát nějakej ten metloš. Teď to samozřejmě myslím s nadsázkou, tady si s touto škatulkou zdaleka nevystačíme. Jako bonus mi firma Metal Blade přibalila k CD i DVD s živákem, kde se celkem dobře povedlo zachovat atmosféru alba a alespoň si můžeme pány prohlédnout v akci (kdo by chtěl vidět ukázku, bez problému jí nalezne např. na Youtube, jak jinak).

FW zapojují víc mozek než svaly, více se soustředí než pózují, za pět

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Fates Warning

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000