Fairport Convention - Full House

Reakce na:
horyna - 4 stars @ 19.12.2019

Fairport Convention to nejsou jen brilantní folk-rcková alba se Sandy Denny. To jsou rovněž podobně skvostné nahrávky, na nichž se o zpěv dělí mužská část osazenstva (co taky chlapcům zbylo jiného), především pak dvojice Simon Nicol a Dave Swarbrick. Milovníkům počátků kapely kdy u nich pěla slavice Sandy ( i když i debut s předchůdkyní Judy Dyble je povedený), už na dalších albech bez její účasti něco,spíš někdo podstatný schází a rýpalové pokaždé řeknou, že bez Sandy to nemá cenu.

Když ale poslouchám například nahrávku Full House není to až taková pravda. Muzika se podařila vyrobit na podobné kvalitativní úrovni, opět je to střet folku, rocku, irské lidovky a štipky hystorizující hudby. Jen tu (pro někoho výrazně) chybí onen ženský ladný element, který tu muziku zjemňuje a především zkrášluje. Když se ale mrknete na zdejší nástrojové osazenstvo a připočtete k tomu zajímavá aranžmá a chuť poprat se s nastalou situací jen v pánském kolektivu, vyjde vám podařený tovar made in F. C. Deska potřebuje jen více času na seznámení, rozhodně déle, než jsme u alb se Sandy Denny byli zvyklí.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000