Evership - Evership

Reakce na:
jirka 7200 - 5 stars @ 04.02.2017


Další z těch podivuhodných příběhů vzniku desky či kapely. Takové story mám rád. Po podivuhodné kapele Affector jsem opět čirou náhodou narazil na skupinu Evership z Nashvillu, kterou založili Shane Atkinson, skladatel a multiinstrumentalista spolu se zpěvákem Beau Westem.

Shane v 80 a 90–átých letech skládal hudbu pro divadelní představení a reklamu. V devadesátých letech natočil s alternativní rockovou skupinou Curious Fools dvě alba. Poté odešel pracovat do softwarové firmy.
Nikdy však nepřestal skládat. Během několika let nashromáždil prý až 100 hodin hudebních nápadů. Nicméně ve vývoji software byl velmi úspěšný, takže neměl čas tyto dema nějak dále zpracovat, což ho velmi frustrovalo.
Tak až v roce 2005, inspirován snem, prodal velký dům, přestěhoval se a pořídil si nahrávací studio a produkční firmu pracující v oblasti filmové hudby.
Přesto trvalo dalších 8 let, než byl plně dopilován materiál na debutové album s eponymním názvem Evership.

Deska obsahuje 6 členitých skladeb, z nihž 4 přesahují délku 10 minut. Westův lahodný hlas občas připomíná v určitých polohách barvou Fredie Merkuryho, občas vzdálně připomene Jamese LaBrieho. Hudební gejzír nápadů se splétá ze střípků hudebních vzorů Genesis, Rush, Yes,Queen či Kansas v neuvěřitelný koktejl prog rockového nářezu s takovým tím poctivým staromilským zvukem ze 70 – átých let. Uctívači zmiňovaných kapel budou nadmíru spokojeni, pokud si chtějí pustit i něco nového, než jen své letité modly.

Shane dále zpracovává to obrovské množství materiálu, dnes má údajně připraven materiál na 4 další desky. Tak uvidíme, pokud však budou v takovéto kvalitě, tak budu muset přidělat na zeď další poličku na CD a umístit ji na čestné místo, hlavně aby byly desky Evership vždy po ruce.

Toto CD vyšlo 1.7 2016, chystá se vydání ve formě 2 LP, na které probíhal speciální mastering ve studiu Cameron Henryho, který získal několik ocenění Grammy za zvuk a tento vinyl se objeví na pultech prodejen 17.4.2017

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Evership

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000