Emergency - Get Out To The Country

Reakce na:
hejkal - 3 stars @ 11.06.2014

Get out to the country je tretí album nemeckej kapely Emergency, čo dokazuje minimálne to, že aj emigranti mohli na údajnom mrzkom Západe v pohode hrať, čo ich bavilo.

V obmenenej zostave došlo aj na skrátenie skladieb, čím sa ich na album, oproti minulým počinom, dostalo až osem. Hneď úvodný kúsok I know what’s wrong. prekvapuje nasadením syntetizérového soundu, možno je to len môj pocit, ale k zvyšku nástrojov sa nehodí. Čo prospievalo Emerson, Lake & Palmer, to nutne neprinášalo osoh iným hudobným prejavom. Akoby niekto spravil z poctivej muziky tuc-tuc samplované techno. Našťastie ide len o jedno sólo. Plus je tu krátky bubenícky vstup, hneď mám lepšiu náladu. Jeremiah je pomerne vydarená náladovka, z ktorej má človek pocit osudovosti, nech už si pod tým predstavíte čokoľvek. A verte mi, že jedno gitarové sólo vás určite prekvapí. Zbaladieva sa, Take my hand je toho dôkazom. Dychy však nevydržia v pokoji, nuž z toho napokon spravia priam gospelovú seansu z amerických kostolov plných tancachtivých spievajúcich černochov. Confessions sa nikam neponáhľa, Early in the morning detto, v týchto momentoch sa z rockujúceho diela stáva trošku unavený gýč. The flag sa vracia k veselej rýchlovke a teraz výnimočne nemyslím na sex. Little Marie je predvídateľne pokojná záležitosť a záverečná titulná skladba (Get out to your country, opakovanie je matkou múdrosti) je nielen najdlhšia, ale s prehľadom aj najambicióznejšia vec, čo sa na albume nachádza.

Aj tento album je dobrý, korenený ženskými zbormi, podľa mňa má brassrock „komerčný“ potenciál, ktorý, nevedno prečo, nikdy nenašiel uplatnenie.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Emergency

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000