Emergency - Entrance

Reakce na:
hejkal - 4 stars @ 11.06.2014

Nemeckú džezrockovú formáciu Emergency mi otec často spomínal, aký mala úžasný debutový album, ktorý sa dajako dostal až do Bratislavy, netuším však, odkiaľ a ani kde skončil. Vždy dodal, že tam hrali niekoľkí československí (českí) emigranti s Hanusom Berkom v čele. K cédečkám som sa dlho nedokázal dostať, až si ich otec niekde splašil a mohol som si ich aspoň v pokoji napočúvať.

Hudba Emergency sa pohybuje niekde na hranici brass rocku a džezu. Jasné, je to preto, lebo spevák Reddy sa snaží po „bloodsweattearsovsky“ hlboko dunieť a nad relatívne priamočiarou rytmikou sa ozývajú dychy obsluhované českým emigrantom Berkom. Štipka funky, priehrštie ostrej gitary, to celé zaliate klávesovou polevou a ochutené psychedelickými momentkami, tak sa kuchtí muzika na albume Emergency entrance (mám zato, že je názov kapely vložený do názvu). To všetko je okamžite jasné už pri úvodnej skladbe Why I’m doin’ it, ale pri spevnom kúsku Happiness to platí dvojnásobne. Je to klasická dýchavičná hitovka vhodná do rádií, niečo ako Spinning wheel (prívetivosťou, nie, že by sa podobali). Najlepší moment prichádza v zrýchlenej pasáži, frenetická gitara sa prebíja s klavírom a do toho ide spev. Keď sa podobná zvuková guľometná paľba vydarí, je to slasť a tu sa veru nič iné ani neudialo. Pravda, skladba je dlhá, v rádiovom éteri by zavadzala reklamám, takže nečudo, že dnes ju v našich končinách asi priveľmi nepočuť. A tak to ide rad za radom, jedna kompozícia je dlhšia ako druhá, celkovo sa ich na album zmestilo päť. Občas sa dostaví viac džezu (Emergency entrance), sem-tam sa vnúti priam estrádny pocit (Killin’ time), celkovo album uplynie až prekvapivo rýchlo.

Výborný počin, poslucháči zameraní na dychy si ho isto užijú.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Emergency

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000