Edgar Broughton Band - Wasa Wasa

Reakce na:
northman - 5 stars @ 04.04.2018

Skupinu Edgar Broughton Band jsem poznal díky desce Sing Brother Sing na počátku sedmdesátých let. Deska mě tehdy úplně očarovala, skupina tu zněla podobně jako americký Magic Band. Ještě větší zaujetí pro Edgara Broughtona způsobilo album Wasa Wasa, které bylo přesně podle mých tehdejších představ - syrová kytara a skvělý zpěv leadera.

Desku odstartuje skladba Death Of An Electric Citizen, která jako by se nevešla na první alba Captain Beefhearta. Skladba American Boy Soldier je v duchu amerických skladeb s nádechem country, ale už následující Why Can't Somebody Love Me? je opět hodně podobná skladbám Captain Beefhearta, ale tady se nejedná o klon - Edgara Broughtona Don Van Vliet pouze inspiroval k vytvoření kapely, která hraje evropskou verzi odvazového rocku v duchu Magic Bandu a Mothers Of Invention.

Vynikající album, které doporučuji všem těm, kteří oblibují Mothers Of Invention a Captain Beefhearta. Dlouho jsem tuhle desku neslyšel a k poslechu alb Wasa Wasa a Sing Brother Sing jsem se dostal díky zakoupení vinylových verzí a nyní si je náležitě užívám. Tahle deska rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co koncem šedesátých let nabízela britská rocková scéna.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Edgar Broughton Band

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000