Deep Purple - Made in Japan

Reakce na:
hejkal - 5 stars @ 26.02.2009

Made in Japan je vraj najlepší živý album rockových dejín všetkých čias. Hrá ho nesmierne talentovaná banda ľudí, ktorí okrem talentu aj dosť nacvičili, takže minimálne z tohto pohľadu sa niet čomu čudovať. Zároveň tu máme playlist obsahujúci strhujúcu dávku perfektných piesní, čo je tiež argument za. Okrem toho mala skupina aj formu, zvykne sa písať, že bola na vrchole síl. A ako to vlastne vyzerá?

Niektoré skladby sú v podstate nezmenené (Highway star), väčšina sa časovo natiahla do rôznych improvizácií a rozohratí (Child in time, Strange kind of woman, Lazy, Space truckin’), ďalšie pridali nejaké tie okamihy (Smoke on the water) a niektoré (The mule) sa konečne stali tým, čím mali byť.
Vrcholom albumu je predovšetkým Gillanov spev, pretože tu je ešte vo forme, čo sa mu od 90. rokov už nikdy nepodarilo a Child in time je tu taká, akú ju mám rád.

Bonusový disk obsahuje tri skladby, ktoré pokračujú v načatom trende.

Je to najlepší živák alebo nie? Vôbec by som sa nečudoval, keby pre mnohých bol. Je super.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Deep Purple

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000