Deep Purple - Deep Purple - Live in Concert 72/73 DVD

Reakce na:
miguel7 - 5 stars @ 09.09.2010

Viděl jsem dost záznamů Deep Purple a dle mého soudu je zrovna toto DVD nejlepší, co asi vydali. I když je koncert z Dánska černobílý, zážitek to nikterak nekazí. Zato zvuk je kvalitní.
Nemá smysl se rozepisovat o skladbách, i když je tu na můj vkus Child in Time trochu víc natáhlá a popravdě 20ti minutovou Space Truckin jsem nikdy moc nemusel z ani na Made in Japan, tak tady se na to kouká dobře, a to díky šílenství Blackmora, kdy svou kytaru vyhazuje do vzduchu, tříská s ní o repráky a šlape po ní. Mými oblíbenými jsou Highway Star, The Mule, Lazy a Strange Kind of Woman.
Záznam z New Yourku je již barevný ale je ho jen necelá půl hodina. Smoke on the Water je tu zkrácená o polovinu a to nevím proč a navíc dvě skladby jsou prakticky totožně zahrané jako v Dánsku. Je to jedno z posledních vystoupení před rozpadem nejslavnější sestavy.
Jako bonus je tu ochutnávka na další DVD z festivalu v Kalifornii z roku 1974, již s Coverdalem a Hughesem. Obraz ani zvuk není tolik kvalitní, ale výkon je víc než dobrý.
I když mi přijde celé DVD poněkud nedotažené, tak díky koncertu z Dánska stojí rozhodně za to.
Přemýšlím nad hodnocením. Pokud bych měl porovnat s jejich tehdejšími souputníky Led Zeppelin a jejich výkony i provedením dvd, dal bych 4. Ale jedná se asi o to nejlepší, co nám zatím obrazově Deep Purple mohli nabídnout a úspěšne mne přenáší do let mániček a hardrocku

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Deep Purple

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000