Cream - Fresh Cream

Reakce na:
nowhere_man - 4 stars @ 17.11.2009

Nádherný debut tria Cream. K tejto kapele ma zaviedla v podstate náhoda. Ako veľký obdivovateľ Deža Ursinyho som istý čas najviac žral hlavne jeho kapelu Soulmen, ktorá bola vraj postavená po vzore Cream. Tak som si povedal, keď je Cream také niečo ako Soulmen, tak idem do toho. Dnes viem, že to nie je to isté. Istá podobnosť tu je, no Cream aj Soulmen boli jedinečné kapely a je mi jasné, že (nerád to priznávam), že Cream viac.

Fresh Cream je plný krásneho bluesrocku. Ja blues necítim príliš (tým ho nezhadzujem, len som nedorástol do neho), ale vždy sa mi páči v podaní nebluesmenov, respektíve multižánrových hudobníkov. A takými boli aj Cream. A práve ich debut mi pripadá najbluesovejší. Otvára ho nádherná chytľavka I feel free. Rozmýšľam, či menovať každú skladbu zvlášť, ale netreba, ani jedna nie je zlá. Pre mňa sú okrem úvodnej vrcholom NSU, Rollin and Tumblin a I´m so glad (hoci mám radšej verziu Deep Purple, asi preto, že od nich som to poznal najprv). K albumu patria v rámci kompletu Those were the days z roku 1997 aj tieto bonusy: singlovka z roku 1966 Wraping paper, nevydaná The Coffee song a demo You make me feel. Všetky tri sa krásne hodia k albumu.

Hodnotil by som aj piatimi, ale všetkým Cream počinom nemôžem dať päť, aby vynikli lepši, musím si vybrať, preto štyri. Ale odporúčam každému, nemôže stúpiť vedľa.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Cream

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000