Cordero, Claudio - Quasar

Reakce na:
alienshore - 4 stars @ 03.12.2016

Brodiť sa medzi kvantami albumov a hľadať perly je naozaj únavné. Až do chvíle, kým nenatrafíte napr. aj na gitaristu Claudia Cordera z Chile. Chvíľu počúvate a poviete si ... fajn. Potom sa k tomu vrátite a poviete si ... párada!!! Album Quasar je druhým štúdiovým počinom tohto neznámeho gitaristu, ale je počuť, že riadne pokročil v tvorivom a dôslednom komponovaní. Jeho predchádzajúce pôsobiská v Matraz a Cast sú iste zaujímavé pre progerov, no jeho hudba ide našťastie trochu iným smerom. Hľadá si svoje vlastné teritórium, v ktorom sa cíti dobre a to teritórium sa nazýva progresívny metal.

Závan amerických Dream Theater je tu a tam samozrejme cítiť. Claudio však opatril svoje skladby brilantnými melodickými nápadmi, obrovskou energiou a aj hráčskou ekvilibristikou. Od "Outatime" až po "Ocaso" sú to prvotriedne vecičky, ktoré by som rád počul aj od zvučných mien gitarového neba. Pri takej "Čas na pivo", by som sa rád zastavil. Už názov napovedá, že sa nejedná o nejakú náhodu. Claudio totižto koncertoval na Slovensku v roku 2016 vo Zvolenskej Slatine, a ako poctu na pekné spomienky zložil tento úžasný inštrumentálny song, ktorý patrí medzi najlepšie čísla na albume. Jeho gitarová hra jasne inklinuje ku klasickým shredderom zo shrapnelovského obdobia. Dáva však silný dôraz na stavbu a melodický nápad. Práve to je dôvod, prečo sa k tomu mám chuť vracať a považujem Quasar za najlepší gitarový počin roku 2016.

Hodnotenie: 4,5

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Cordero, Claudio

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000