Collegium Musicum - Konvergencie

Reakce na:
nowhere_man - 5 stars @ 13.03.2009

Takž po dlhšom čase sa vraciam k recenziám. A vraciam sa s recenziou na Konvergencie. Je pravda, že sa o tomto albume rozprávajú samé superlatívy... a je to pravda! Toto dvojalbum som po prvom vypočutí ohodnotil slabšie ako debut CM. Avšak ako sa mi potvrdilo skúsenosťami, najviac ma oslovuje hudbe (až na výnimky), ktorá prepukne v plnej sile až po viacnásobnom počutí. A CM to splnili.
Úvodná PF je naozaj krásna skladba a ja som konečne zistil, odkiaľ som poznal frázu "sneh priletí...". Inštrumentalistické pasáže sú krásne, myslím, že Fero Griglák musel vtedy šokovať svojou hrou na gitaru. Na Slovensku mu neviem nájsť konkuretna, okrem Andreja Šebana.
Mojou najobľúbenejšou skladbou je Šeherezáda. Krásna klasická vec, ktorá nemá chybu. Dočítal som sa, že je "krátka" kvôli stopáži LP, na koncertoch ju hrali aj 45 minút. To teda musela byť pecka, škoda, že neexistuje záznam.
Piesňe z kolovrátku sú niečo ako preddavok k Zelenej pošte. Myslím, že Hammel ja dosť podceňovaný, ale je to naozaj úžasný spevák. Nehovoriac o tom, že v časti Tvoj sneh spieval Fero Griglák, myslím, že aj on by mohol spievať viac, má pekný hlas.
Záverečná Eufónia je... neobvyklá. Na jednej strane antihudba, na druhej úžasná technika. Vždy, keď chcem niekoho naštvať, vypečiem mu Eufóniu a je hotový:-).
Konvergenice sú naozaj majstrovským dielom. Asi preto sa stále striedajú na prvom mieste najlepších slovenských albumov všetkých čias s Dežovým Modrým vrchom a Zvonkami od Prúdov.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Collegium Musicum

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000