Collegium Musicum - Konvergencie

Reakce na:
r3plicator - 5 stars @ 15.03.2007

Mám 16 rokov a o Collegiu som sa dopočul cca pred pol rokom... Mal som dve ich pesničky (Suitu po tisíc a jednej noci a Strange theme) Konvergencie sa ku mne dostali počas tohto týždňa. Dojmy boli absolútne úžasné - ako to, že som tak dlho o tejto kapele vôbec nevedel?

Prvý disk je prakticky bezchybný - úžasné kúsky If you want to fall a Strange theme (síce so slabšími textami) sú doplnené o PF 1972 z pôvodného LP Konvergencie s nádhernou, rozprávkovou atmosférou. Druhý disk disponuje mojou milovanou Suitou - voľným spracovaním hudobných tém Rimského-Korsakovovho baletu Šeherezáda. Piesne z kolovrátku považujem za najlepší song celého albumu, no trochu ma irituje príliš jemný a čistý Hammelov spev. Eufónia ma nijako obzvlášť nechytila za srdce, radšej teda priamo preskakujem na legendárnu Ulicu plnú plášťov do dažďa, ktorá je pre mňa akousi hymnou Collegia.

Nádherný album nesúci sa v duchu ELP, s príjemnými momentami, no trochu prestrelenou dĺžkou. Nielen na slovenské pomery naozaj vynikajúci kúsok.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Collegium Musicum

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000