Chicken Shack - Imagination Lady

Reakce na:
hejkal - 5 stars @ 16.05.2013

Chicken Shack nebola práve skupina, ktorá by ponúkala stabilný flek pre nejakú dlhodobú zostavu, i keď prvé albumy nejakým zázrakom nahrávali rovnakí hráči. Keďže šesťdesiatkové blues postupne vystriedali rôzne tvrdšie rockové hody, Stan Webb neostal bokom a na albume Imagination lady možno počuť, že ho prelom 60. rokov konečne prinútil pritvrdiť a s istou nostalgiou pripomenul to najlepšie od Ten Years After, Mountain a pod.

Ráznejšie blues Crying won’t help you now jasne dokazuje, že v triu sa to rockuje jedna radosť, Webb navyše objavil čaro kvákadla, to sa azda ani nedá pokaziť. Hendrixovskú inšpiráciu nezaprie ďalšia rozkvákaná záležitosť Daughter of the hillside á la Cream. Iste, sem-tam sa kapela tvári, že zahrá nejaký zlomok citlivého motívu á la If I were a carpenter, ale nedajte sa zmýliť, bude sa rinčať a žaby v močiari majú zdatnú konkurenciu. Stoprvá variácia na Going down znie ešte ťažšie, ako obvykle, nemám slov. Mountain by to lepšie nezahrala. A Poor boy, to je debut Led Zeppelin ako vyšitý, surové až na dreň, mňam. Dobové hrubozrnné bubenícke sólo otvára skladbu Telling your fortune, má bakerovský šmrnc (a teda je to dlhé a nie práve sonicky rýchle). Zvyšok skladby je ťažkotonážne blues, aké ma nikdy neomrzí. Posledná skladba na albume, The loser, je prekvapivo spevná a odľahčená záležitosť.

Esoteric Recordings minulý rok už tradične vypakovalo CD v príjemnom prevedení, nechýbajú dva bonusy, singlové verzie skladieb Poor boy a Telling your fortune.

Parádny blues-hard rockový album, ktorý neprekvapivo milujem a od Chicken Shack lepší nepoznám.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Chicken Shack

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000