Chicken Shack - Imagination Lady

Reakce na:
luk63 - 5 stars @ 26.12.2012

Úúáá, Chicken Shack vzor 1972 jako pouhé trio (Stan Webb – guitar, vocals plus opravdu nadržená rytmika: John Glascock – bass guitar & Paul Hancox – drums) a v té nejsyrovější podobě, jakou jsem u nich kdy slyšel! A také méně bluesové, jako by se zde částěčně vzdávali tradice, kterou dosud neochvějně drželi spolu s dalšími britskými kapelami - např. s Mayallovými Bluesbreakers.

Úvodní "Crying Won't Help You Now" je sice cover B.B.Kinga, ale pěkně vostrej, a hned následující "Daughter of the Hillside" se svým parádním riffem, ukvákaným sólem na kytaru a hodně kovovým pojetím opravdu povedená pecka - první vrchol alba! Následuje další parádní, ještě plechověji dunivější (hlavně díky base) kus "If I Were a Carpenter", ve kterém Hancox nešetří sebe ani posluchače. Temný souzvuk basy s kytarou ve středním tempu - to je "Going Down". "Poor Boy" s nepřekonatelným Webbovým sólem je druhý vrchol desky. Jedenáctiminutová dvanáctka "Telling Your Fortune" vybídne k výborným neomezujícím se sólům bubeníka a kytaristu. Závěr obstará hromující "The Loser" s melodickým zpěvem a vícehlasem.

Tímto LP se Chicken Shack s jistým opožděním zařadili vedle takových Cream či raných Led Zeppelin a tuhle desku mám také od nich nejradši, proto 4,5 okrouhlím na plný počet. A trochu si ještě postesknu, že v této sestavě vydali pouze toto jediné album, jehož síly už následující Unlucky Boy z roku 1973 nedosahuje.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Chicken Shack

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000