Captain Beefheart & His Magic Band - Trout Mask Replica

Reakce na:
hejkal - 3 stars @ 23.07.2009

Tento album je legendárny. S tým nemám problém. Jeho obsah je určený pre „otrlých“ poslucháčov. To ja nie som. Hoci mohutný, čo do minutáže, moc sa mi k nemu nedá vyjadrovať. Je to psychicky ťaživá záležitosť, kto to vypočuje na jeden záťah, ten zvyšok dňa pravdepodobne nebude pre svoje okolie práve najšťastnejším partnerom. Koláž zvukov, hovoreného slova, občasnej hudby a všadeprítomnej duševnej narušenosti by pravdepodobne prinútila Ramba pri mučení vo Vietname plakať ako malého fracka. Pustiť Trout mask replica v ľubovoľnom sanitárnom zariadení by znamenalo úbytok pacientov, nakoľko šanca na prežitie labilných jedincov sa s každou sekundou tohto diela úspešne znižuje.

Páči sa mi (keď už z tejto nekonečnej psycho jazdy niečo vybrať) úvodná skladba Frownland, mŕtvolné Dachau blues, hrôzostrašná Moonlight on Vermont, prekvapivo príjemná Pachuco cadaver a ďalšie, nemá cenu všetko vymenúvať, v záplave krátkych a kratších útvarov je to aj tak jedno, toto je album, ktorý rozhodne má byť vnímaný ako celok (hoci necelistvý).

Len zriedka sa odvážim CD vložiť do mechaniky, to musím mať značne špecifickú náladu (ako dnes). A čo znamená Trout mask replica v preklade? Pre mňa jedno slovo - inakosť. Hviezdičky tomu nedokážem vymerať, tak dám nič nehovoriace tri.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000