Captain Beefheart & His Magic Band - Shiny Beast (Bat Chain Puller)

Reakce na:
Mirek Kostlivý - 5 stars @ 03.03.2007

Moje nejoblíbenější deska od Captaina Beefhearta!
Výborný umělecký návrat C.B. po slepé uličce, do které se dostal v roce 1973 a 1974 komerčně nejúspešnějšími alby "Unconditionally Guaranteed" a "Bluejeans & Moonbeams".
Album pod názvem "Bat Chain Puller" v produkci Franka Zappy však pro osobní neshody C.B. se Zappovým manažerem Herb Cohenem nikdy nevyšlo, až ho po dvojletém čekání C.B. nahrál a vydal pod novým názvem Shiny Beast. Tím začalo druhé kolo problémů, než se britská firma Virgin dohodla s americkým distributorem ohledně autorských práv, aby v Evropě vůbec mohlo vyjít.
Tohle opakované nahrávání se však kladně projevilo na hudební kvalitě desky. Tentokrát C.B. pracoval s hotovými hudebníky, které nemusel nic učit, neboť za ty roky, které uplynuly od začátku Magic Bandu, se beefheartovským vkusem nainfikovali všichni hráči na dálku. V čele nové sestavy skupiny stojí bývalý student mořské biologie Jeff Tepper, poslední z řady Beefheartových slide kytaristů. Díky klávesovým nástrojům Eric Drew Feldmana a trombónu s marimbou bývalých Zappových spoluhráčů Bruce Fowlera a Art Trippa se posunulo i zvukové spektrum nahrávky.
Již úvodní skladby 1. a 2. strany LP "The Floppy Boot Stomp" a "When I See Mommy I Feel Like a Mummy" nenechávají nikoho na pochybách, že noví kytaristé Tepper s Redusem hrají stejným "beefhartovským stylem", jako jejich slavní předchůdci Alex St. Clair, Ry Cooder, Jeff Cotton nebo Bill Harkleroad.
Tahle geniální desku by nemohla chybět mezi těmi deseti alby, jež bych si musel jako jediné sebou odnést (na věčnost, pustý ostrov ...).
Pět hvězdiček na hodnocení je málo.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000