Captain Beefheart & His Magic Band - Lick My Decals Off, Baby

Reakce na:
Voytus - 5 stars @ 04.01.2008

Lick my decals off, baby navazuje na Trout mask replica, jen už není tak překvapivé. Místy je to velice přehledné, odvážil bych se říci i přístupné.
Magic band opustil kytarista Antenae Jimmy Semens, ale za to přišel bývalý bubeník Franka Zappy Art Dyer Tripp III., překřtěný na Eda Marimbu. Tento nástroj zde používá často a nutno uznat, že umí. Oni vůbec členové Magic bandu museli být zdatní hudebníci - dueta kytary a basy (Peon, One rose that I mean), která jsou rytmicky i harmonicky dost složitá, jistě nebylo snadné sehrát.
Co se týče songů,tak jistě k tomu nejlepšímu patří Doctor dark, Space age couple, The big dig, Lick my decals off, baby nebo I love you big dummy. V The clouds are full of wine se zdá, že Beefheartův vokál je v nesprávné písni.
Texty jsou tradičně dvoj a více smyslné, Beefheart opět v podivných šifrách řeší mezilidské vztahy, vztah člověka k přírodě nebo si prostě jen pohrává se slovy.
Deska je avantgardní, nejen hudbou samotnou, ale i netradičním nástrojovým obsazením (2 bicí soupravy, marimba, kytara, basa, občas harmonika a ve dvou skladbách i zběsilé saxofony).
Beefheart ji považuje za svou nejlepší a něco na tom bude.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000