Camel - The Single Factor

Reakce na:
alienshore - 4 stars @ 12.08.2012

Tento produkt je pomerne dosť špecifický v diskografii Camel. Panujú názory, že je to najhorší album v ich histórii. Na tento album si musí urobiť každý názor sám. Fanúšik hudby Camel si nájde čas, aby si našiel cestu k tomuto dielu, v opačnom prípade ho skôr zatratí.
Problém pre niektorých bude možno kompozičný charakter tohto albumu, skladby majú silný príklon k popovému a komerčnému smeru. Latimer je ale talentovaný skladateľ, lebo obalil skladby do povrchného obalu komercie, no vo vnútri sa skrývajú emócie a skvelé melodické nápady.
Zvuková poloha je opäť typická pre 80-té roky. Vynikajú hlavne syntetizátory, lebo v tej dobe to proste tak frčalo. Dôležité je, že všetko je urobené veľmi esteticky a pocitovo. Latimer vždy vytiahne gitarové sólo v pravej chvíli a nasadí skladbám pomyselnú korunu.
Skladby ako No Easy Answer, You Are The One, Heroes sú skvelé. Inštrumentálne Sasquatch a Selva určite potešia, hlavne Selva je nádherná s perfektnou gitarou Andyho Latimera. Skladby plynú bez problémov a nie je tu naozaj nič čo by rušilo moju pozornosť. Osobne mám rád skladbu Camelogue kvôli precítenému prejavu a nápaditosti. Album končí veľmi relaxačne a upokojujúco, tak ako to mám od Camel rád.
Predošlý Nude patrí medzi najlepšie albumy a tak The Single Factor nenaplnil očakávania, ktoré boli na nich kladené. V istom smere neoprávnene, lebo prišli opäť s kvalitným albumom aj keď trochu iným. Camel je v prvom rade geniálna kapela a nahrávka The Single Factor je toho tiež dôkazom.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000