Camel - Moonmadness

Reakce na:
hejkal - 4 stars @ 30.03.2009

Camel po štvrté.

Na úvod je tu krátke intro s názvom Aristillus, ktoré má navodiť u poslucháča pocit snenia. Je to potrebné, pretože o tom je Song within a song. Hudba Camel má tú výhodu, že človek môže zavrieť oči a unášaný fantáziou sa ocitá mimo priestor a čas. To je vlastnosť, ktorú mimoriadne oceňujem teraz, keď sedím v práci. Aj keď za chvíľu ma realita prikvačí. Kašľať na ňu. Hm, jemne nadžezlá Chord change patrí k prvým lastovičkám akéhosi pritvrdenia, hoci u Camel to znamená stále jemnosť až na kosť. A celú skladbu to, samozrejme, nevydrží. Voda je môj naobľúbenejší nápoj, Spirit of the water je najlepšia skladba na albume. Echo spev a klavír, viac k čistote a priezračnosti netreba. A s vrcholnými momentmi sa plytvá aj v ďalšej veci, Another night, to je tvrdá melodika v praxi. Po toľkej razancii nastupuje pokojná Air born, typická reprezentatívna skladba skupiny. A domeditujeme v podobne naladenej Lunar sea, ktorá občasne pridá na hlasitosti.

Bonusov je na CD od Decca viac než dosť, za priehrštie singlov (až jeden, Anothre night), diem (tiež až jedno, Spirit of the water) a živých nahrávok (pre zmenu sú tri, Song within a song, Lunar sea a pripomienka Snow Goose, Preparation/Dunkirk). Sú v pohode.

Veľmi dobrý album.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000