Camel - Harbour of Tears

Reakce na:
PaloM - 4 stars @ 09.02.2009

Obsahová stránka koncepčného albumu už tu bola uvedená v iných príspevkoch. Podľa Wikipédie sa Latimer vyjadril, že posledný kúsok Írska, ktorý videla rodina jeho starej mamy (babičky), bol prístav Cóbh. Hlboké vody boľavo rozdelili tisíce rodín, keď ich synovia a dcéry odišli v ústrety lepšiemu životu v Amerike. Preto album pomenoval "Prístav sĺz".
To sú fakty, ktoré som si prečítal dodatočne po vypočutí hudby a neako ma tie príbehy už neovplyvňujú. Je to príliš vzdialené, dnes až kruto paradoxné - útek do kolísky terajšej svetovej krízy...
Pre mňa je tento album neskutočne krásny, nádherné írske melódie, občas trochu patetické orchestrácie.
Spočiatku mi gitarové sóla pripomenuli Oldfieldov Voyager, album vyšiel asi náhodne tiež v r.1996. Nepoznám Camel, myslím však, že hudobne je toto mimo artrockových starých titulov. Mne to oživilo spomienky nielen na Oldfieldovo CD, ktorým zložil poctu írskemu folklóru. Mám veľmi príjemné dojmy z objavovania Clannad, Chieftains a rôznych "keltských" vplyvov na rockové kapely.
S týmto CD určite nezakotvím v uslzenom prístave, prinieslo mi pokoj a kľud v duši, súčasne spomienky na hudbu, ktorá ma najviac vábila zhruba pred 12 rokmi a našiel som zámienku znova vytiahnúť tie disky (a Enya "Watermark"). Nakoľko mi nie je jasné, či Andy to celé komplet vymyslel alebo niečo prevzal z folklóru, z neznalosti dávam "len" 4 hviezdy.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000