C & K Vocal - Cesta svědomí

Reakce na:
luk63 - 3 stars @ 02.01.2011

Na úvod musím podotknout, že tato kompilace přináší řadu písní, které do roku 2005 nevyšly na žádném nosiči (Sága těch věčně stejných lásek, Slova, Zrušili koně / A oč jsme šťastnější?, O věcech prvních, věcech posledních) nebo pouze na vinylových SP (Velkoměstský song, Zvolna). To je velké, ale také asi jediné plus Cesty svědomí. Jinak je toto dvojcédé pro mě osobně velkým zklamáním a to z jednoho prostého důvodu: zcela nelogického výběru písní. Pokusím se vysvětlit.

V r. 1996 vydal Supraphon velice záslužně album Generace (1977) remasterované na CD s osmi bonusy - singly natočenými v letech 1982 a 1983. Potom si dal s reedicemi písní C&K Vocalu devět let pohov, aby nám v r. 2005 naservíroval tento koncepční paskvil. Zatímco písně z výše jmenovaného CD Generace zabírají (zbytečně) většinu z prostoru prvního disku (9 z 15), výborné album Balada o Zemi (1985), které na CD dosud nemáme k dispozici, je zde zastoupeno pouze pěti z devíti skladeb a např. zcela chybí titulní píseň tohoto LP. Je zde pouze její odlišná singlová verze, která je jako bonus už na CD Generace. Stejné je to s písní Znám cokoliv. Ani LP Causa Krysař (1989) není na druhém CD celé (chybí úvodní Vymítač ďáblů).

Proto by z mého fanouškovského pohledu bylo mnohem užitečnější, kdyby toto double obsahovalo kompletní alba Balada o Zemi a Causa Krysař doplněná o příslušné bonusy, které nejsou na Generaci z r. 1996. Stejně tak nám Supraphon stále dluží LP pro vývoz nazpívané anglicky: Generation (1976) a Growing - Up Time (1981)! Vyřešit by se to dalo různě, např. CD boxem obsahujícím všechny dostupné nahrávky do r. 1990.

Dále nám v doprovodném textu Ladislav Kantor slibuje výběr druhý. Ale jak sám už před šesti lety poznamenal, ten teprve čeká na svého sponzora. Možná mají případní mecenáši stejný problém jako já s koncepcí těchto Kantorovo výběrů, a tak do dalšího projektu tohoto typu radši neinvestují. Já bych také radši podpořil doplnění původních kompletních remasterovaných LP (+ bonusů) na cédéčkách. Tak, aby se fanoušci všech generací konečně k celé tvorbě, dnes už zajisté české hudební legendy, co nejdříve mohli dostat. Zasloužíme si to my i C&K Vocal!

Hudba za 5, to ostatní jsem zdůvodnil.


 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie C & K Vocal

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000