Blonde on Blonde - Contrasts

Reakce na:
luk63 - 4 stars @ 18.06.2010

Mix progresivního popu, folku a heavyrocku své (hudbě tak zaslíbené) doby s příjemným civilním zpěvem - asi tak bych velice stručně charakterizoval debut této zajímavé velšské party, která se (jako řada dalších skupin) nechala ovlivnit seržantem a jeho psychedelií.

Že se hlásili k odkazu Beatles dokládá i jejich povedená verze Eleanor Rigby. Mezi ty tvrdé písně patří parádní Conversationally Making the Grade, jíž kontrastuje akustická a tklivá Don't Be Too Long. Další pomalé melodické (už ne akustické) jsou Goodbye a Jeanette Isabella. Pěkně od podlahy jsou zahrané úvodní zajímavě vystavěná Ride with Captain Max, I Need My Friend a Mother Earth (silné varhany a krásný motiv) ohlašující rodící se hardrockový styl. Album doplňují pseudobarokní instrumentálka Regency a folková Island On an Island, které dominuje flétna.

Celkový dojem: výborná rozmanitá deska se spustou nápadů používající v duchu názvu LP kontrasty v podobě tvrdých rockových skladeb a jemných akustických písní.

Na CD, které vlastním, jsou jako bonus písně z prvního singlu, na kterém si kapela neodpustila použití tehdy módního sitáru (All Day, All Night), což zrovna dvakrát nemusím. Country Life z B side je průměrná popová věc.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Blonde on Blonde

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000