Believe - The Warmest Sun In Winter

Reakce na:
horyna - 5 stars @ 23.10.2017

Na svém pátém albu vyplouvají dlouholetí oblíbenci z krajiny polské a boční následovníci nedostižných Collage svým tradičním, melodicko neoprogresivním směrem a plynule navazující na díla předcházející. I nadále kříží nenásilnou energickou erupci s řádně vyvedenou, sofistikovanou skladatelskou formulí. Dostatek šťávy ukryté pod neprodyšnou melancholickou slupkou bezpečně stačí na teleportaci do sfér, zhmotňujících se v prostředí Pink Floyd, Anathemy a jim podobných. Tato nahrávka, stejně jako ty předešlé opět obsahuje lektvary odcizení, chladu i tajemství, tolik příznačné právě pro kapely od našich severních hranic.

Po chodníčku dlážděném šesti perlami a jedním vstupním intrem, budete našlapovat rozechvělým krokem, pomaloučku a místry po špičkách. Propracovaná aranžmá ozdobí množství melodických kytarových sól v malebných zákoutí lyricko čistého skupenství, aniž by se materiál jedinkrát kvalitativně zachvěl, nebo snad zbortil. Zpěvák Karol Wróblewski oplývá velice příjemným přednesem. Jeho barva má sílu vaše vzpomínky odvanout mimo čas i prostor, do snů a vzpomínek. Vzpomínek příjemných, jelikož nenásilný a vpravdě čarovný je i přednes celé kapely, která staví ve vašem nitru písně vzdušné a křehké jako hrady z písku. Ty může rozcuchat nepatrný tlak světa dnešního, který má s hudbou Believe jen pramálo společného. A jako chuť sladkého krému na vrcholu bravurně upečeného dortu, je tu sólové vystupování houslistky Satomi, jejíž potenciál byl tentokrát využit trestuhodně málo a to pouze ve dvou skladbách.

Netřeba silných slov. Ti, kteří měli rádi Collage se už dávno v Believe našli. Určitě si mnou ruce spokojeností a v jejich přítomnosti si lebedí. Ti, jež mají rádi táhlé a teskné melodie v náručí instrumentální zralosti se špetkou okázalé progrese, budou v tomto království jako ryba ve vodě.

The Warmest Sun In Winter není davově přístupná záležitost, disponuje poetickým kouzlem, které netřeba nějak obtížně vyhledávat. Majestátní deska, která zhmotňuje dávné vzpomínky a přitom je velice svěží.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Believe

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000