Beatles, The - With The Beatles

Reakce na:
vmagistr - 3 stars @ 14.09.2013

Moc rád bych napsal, jak se Beatles s přehledem popasovali s fenoménem "druhého alba", jak stvořili ještě lepší nahrávku než debut a jak byli prostě od začátku do konce desky perfektní. No, ono se jim to podle mě povedlo tak napůl. With The Beatles je album, hozené do trošku klidnější nálady, než jakou představovalo Please Please Me, ovšem o nějaký detailně promyšlený útok na posluchačovy zvukovody tu zatím nejde (a během dalších pár alb ještě ani nepůjde).

Největší pecku tentokrát dostaneme naservírovanou hned ze začátku. It Won't Be Long nabízí na dvou minutách spoustu melodických nápadů, typické vokální odpovídačky a perfektně gradovanou prostřední pasáž. O tom, že covery (mimochodem, jak zde, tak i na debutu a na čtvrté řadovce Beatles For Sale je poměr autorských skladeb k coververzím 4:3) se zde vyvedly o něco lépe než na debutu, svědčí nadupaná verze motownské Please Mister Postman - tady Beatles originál opravdu zadupali do země. Z původních skladeb musím vyzdvihnout ještě Harrisonovu Don't Bother Me a Lennonovu Hold Me Tight - v první už je zlehka cítit ten budoucí zasmušilý kdysibrouk, druhá na rock'n'rollový základ roubuje výborné vokální nápady Johna a Paula. Tu deklamovanou klidnější polohu tu zastupují hlavně převzaté skladby - jednak původně muzikálová melodie Till There Was You, jednak také skladba Devil In Her Heart, kterou pro Beatles objevil (a rovněž nazpíval) Harrison.
Jak jsem tu chválil covery, u některých autorských skladeb naopak cítím "horkou jehlu" - to jsou případy písní jako Little Child, I Wanna Be Your Man nebo Not a Second Time. Autorský rukopis Beatles je tu pořád dost zřetelný, to ano, jen možná múzy zrovna vybíraly náhradní volno.

Na čtyři hvězdičky jako u Please Please Me to stačit nebude, With The Beatles je zkrátka o něco slabší. Tři hvězdičky ale pořád označují dobré album - a to With The Beatles bezesporu je.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000