Balletto di Bronzo, Il - Ys

Reakce na:
Progrocker111 - 5 stars @ 05.08.2004

Album tejto kapely podla mňa patrí k najlepšim progrockovým albumom vôbec a kto ho nemá v zbierke, ten sa može skutočne hanbiť, pretože keď si zrovnám virtuozitu a schopnosť pôsobiť na vnemy poslucháča týchto pomerne zabudnutých Talianov s takmer hociktorou britskou kapelou, tak veľa známejších britských kapiel je nimi zatienených.
ELP je napríklad o triedu až dve horšie podľa mňa, pretože burácajúci mechanický Emerson by nebol schopný vytvoriť takú atmosféru a hudobné obrazy ani v najlepšom sne a roztrieskal by pritom viacero hammondov od zlosti. Pardon, ale ELP mi už fakt veľa nehovorí.
Toto si treba vypocuť niekedy večer v tme, nechať sa vtiahnuť do zlovestnej atmosféry, disharmonických kláves (hammnod,Mellotron, Moog,spinet), pulzujúcej basgitary a agresívej rezavej gitary. Toto je jeden z najtvrdších a najagresívnejšie pôsobiacich albumov 70tych rokov, nie je skutočne pre každého. Je to surovšie a démonickejšie ako skladba Red alebo Fracture od King Crimson. Fanúšikovia ľúbezných Yes, POZOR! :-)
Ti, čo ale majú radi nekonvenčný progrock, zdravé množstvo disharmónie, barokovú hudbu a majú zároveń radi zimomriavky na chrbte, si prídu na svoje a budú dosť prekvapení, v dobrom samozrejme a hlavne začnú zhánať ďalšie lahôdky talianskej progrockovej scény. Najviac odporúčam!!!

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Balletto di Bronzo, Il

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000