Atheist - Unquestionable Presence

Reakce na:
alienshore - 4 stars @ 08.08.2017

Americká death-metalová kapelka Atheist sa nedá veľmi porovnávať s inými podobne ladenými formáciami. Rozhodne to nie je nič v štýle Death, ani Pestilence a ani Cynic. Tieto veličiny sa často skloňujú a priradzujú k sebe, ale každá z nich bola predsa len svojská a niečím odlišná. Atheist je ultra-technická muzika, ktorá neoplýva nejako veľmi melódiami. Tým pádom je počúvanie ich albumov značne ťažká záležitosť. Navyše tu máme dočinenia s death-metalom, ktorý miestami hraničí až s avantgardou.

Aranžmány na Unquestionable Presence sú veľmi otvorené a nemajú podľa mňa až tak úplne ucelený charakter. Niekomu by to mohlo znieť až chaoticky a na vine sú práve elementy jazzu a fusion. Prispievajú k tomu aj veľmi časté zmeny tempa a hromada gitarových riffov. Ešte aj teraz sa Atheist môžu v tomto smere smelo postaviť moderným death-metalovým skupinám, ktoré taktiež hrajú takúto výsostne technickú hudbu.

Produkcia Scotta Burnsa je naozaj skvelá. Zvuk je čistý, zaostrený a každý inštrument dostáva svoj priestor aj patričnú razanciu. Tony Choy tu a tam predvádza svoje ohybné prsty a tzv. bublajúca basa je v počiatočnom štádiu death-metalu takou klasickou aranžérskou fintou. Pre mňa je najzaujímavejším muzikantom gitarista Randy Burkey, ktorý predvádza majstrovské hráčske schopnosti a niektoré jeho momenty sú priam geniálne. Za najvýraznejšie skladby považujem titulnú Unquestionable Presence (perfektne načasované rytmické tempá) a aranžérsky pestrejšiu An Incarnation's Dream. Naozaj nechcite, aby som popisoval, čo konkrétne sa tu deje. Na takéto turbulentné víchrice slová bohužiaľ nestačia.

Atheist nie je taká tá typická death-metalová kapela a ani ich hudba rozhodne nepatrí medzi to najagresívnejšie. Určite však patrí medzi to najkomplikovanejšie vo svojej ére. Kto sa chce dostať na kobylku albumu Unquestionable Presence musí len počúvať, počúvať a počúvať. Efekt sa určite dostaví a kto holduje vyložene technickým kapelám, ktoré tvoria takúto nekomerčnú fúziu žánrov bude z Atheist určite nadšený.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Atheist

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000