Art Bears - The World As It Is Today

Reakce na:
bubak - 5 stars @ 04.05.2016

Josef Vlček tehdy v komentáři na otázku, co se stalo s britskou avantgardní scénou po přechodu Pink Floyd do poklidného hudebního proudu uvedl, že britská scéna rozhodně neusnula a jako příklad za všechny uvedl skupinu Henry Cow, která již od roku 1973 vydávala u společnosti Virgin desky. Tahle skupina tehdy byla součástí tak zvanmé canterburské scény, ale hudbu hrála trochu odlišnou od toho, co tvořily skupiny Caravan,Soft Machine, Matching Mole a další. Skupinu Henry Cow tehdy tvořil kytarista Fred Frith, bubeník Chris Cutler, klávesista Tim Hodgkinson, baskytarista John Greaves, saxofonista Geoff Leigh, později skupinu rozšířila fagotistka Lindsay Cooper a německé duo Slapp Happy tvořené Dagmar Krause Anthony Moorem a Peterem Blegvadem. V této největší sestavě vydala skupina album In Praise Of Learning a koncert Western Culture. Jejich desky se moc neprodávaly, a tak Chris Cutler založil společnost Recommended Records, kde začal vydávat a distribuovat dílo podobných kapel.

Skupina Henry Cow skončila a na její místo nastoupilo trio v podobě Chris Cutler, Fred Frith a Dagmar Krause s názvem Art Bears. Jako první album jim vyšla deska Hope And Fears, na které ještě hrají členové Henry Cow, další album Winter Songs, které je inspirováno reliéfy z katedrály v Amiens už nahrálo trio v základní sestavě. Po vydání těchto dvou desek zahrála skupina na VIII.pražských jazzových dnech, kde uvedla komplet první dvě desky za přispění hostů v podobě Marca Hollandera a Petera Blegvada.

Členové skupiny jsou levicově orientováni, a proto se věnují politickým tématům, důkazem toho je poslední album Art Bears s názvem The World As It Is Today. Písničky s politickými texty zaměřenými proti kapitalistickému zřízení. Již úvodní skladba o imperialismu „Píseň o kapitálu investovaném do zámoří“ hovoří za vše. Kouzelné jsou i jiné názvy „Svoboda (ozbrojený) mír“, „Píseň monopolisty“, „Právo“, „Demokracie“. Deska končí písní „Albione probuď se“. Jedná se o velice krátkou půlhodinovou desku. Ve své podstatě se jedná o písničkové folkové album, ale jde tu o takové jiné písničky. Tuhle hudbu jsme v době vzniku ani nedokázali poslouchat, ale zapracoval čas a tvorba nejen téhle skupiny se poslouchat dá a našla si své obdivovatele. Je pravda, že to není hudba pro všechny. Už jen pro výbornou zpěvačku Dagmar Krause tuhle skupinu obdivuji, její jekot ve skladbě „Svoboda (ozbrojený) mír“ je nezapomenutelný.

Všechny desky Art Bears jsou základní kameny rockové hudby a pro mě mají hodnotu pěti hvězdiček.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Art Bears

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000