Airbag - All Rights Removed

Reakce na:
S.C.A.Lytch - 5 stars @ 05.09.2019

Při brouzdání seznamem interpretů ve službě Tidal jsem narazil na norskou kapelu Airbag a jejich album All Rights Removed. O existenci kapely jsem ještě před dvěma týdny neměl ani tušení. O to bylo větší mé překvapení při následném poslechu tohoto alba.

Po zmáčknutí tlačítka Play se z reproduktorů začala linout velice příjemná, náladotvorná hudba. Mohl bych tu začít psát o nepřeslechnutelných inspiracích Pink Floyd, Marillion apod., což se lze dočíst prakticky ve všech dostupných informacích o kapele, nicméně by to nebylo úplně fér. Posluchač sice může snadno nabýt dojmu, že na kytaru se střídají David Gilmour a Steve Rothery, za klávesami sekunduje Rick Wright a zrovna tak, že za mikrofonem stojí Vicent Cavanagh, ale hudba jako taková je svá a tvorbě zmíněných souborů se celkově nepodobá až tolik.

Na celém albu se dočkáme kouzlení s kytarou, krásného sólování, proplétání kytary s klávesami a nad tím vším naléhavého zpěvákova hlasu. Vše vyvrcholí v závěrečné kompozici Home Sick, která je i nejsilnější položkou na albu.

I když se nejedná o ten nejoriginálnější materiál, musím hodnotit známkou nejvyšší. Už dlouho mě totiž žádná deska takhle nebavila. Všem kdo neznají, vřele doporučuji.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Airbag

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000