Novoročná úvaha

hejkal

Je to už nejaký ten rok, čo som náhodne objavil Progboard a prijal som ho za svoj hlavný virtuálny domov. Nový rok preto mienim privítať krátkou úvahou nad jeho stavom a perspektívami. Verím, že ďalší spolubývajúci sa buďto pridajú, alebo aspoň nebudú zaujímať urážlivé postoje.

1. doména a hosting

Už priam chronický problém, ktorý by chcelo riešiť. Dosť ma odrádza od prispievania. Návod na riešenie nemám...

2. profily a recenzie

Trošku ma mrzí, že na zveľaďovaní obsahu progboardu sa podieľa veľmi málo ľudí. Chápem, že sa za to neplatí a že majorita radšej číta než píše, ale aj tak ma občas trošku prekvapí, ak fanúšik nejakej skupiny dokáže vyprodukovať sto obsiahlych príspevkov na tému prečo to tu nie je, a desať viet profilu z neho nikto nevypáči ani za nič. Dosť veľa skupín tu zároveň nemá žiadne sprievodné slovo, čo je škoda. Cením si nových aktivistov, ktorí prihodia niekoľko skupín a občas k nim dokonca pridajú aj recenziu, chýba tu však obsahový moderátor, niekto, kto by dokázal usmerniť a aktivizovať potenciálnych prispievateľov k zapĺňaniu bielych miest. V tomto fandím Borkovi, snáď ho to úplne nezmorí.

3. diskusie

Slušnosť a humor – ich pomerne rôznorodé chápanie a následné dovysvetľovávanie a pod. dodáva korenie, ktoré podľa mňa prispieva k tomu, že je progboard atraktívny. Má to v sebe kus objaviteľstva, čítam o Beatles a dozviem sa niečo o Bachovi. Diskusia má v tomto čaro nechceného.

4. teoretik-hudobník-laik

Večná téma, nekonečná diskusia, niečo, čím je láska pre poéziu. Osobne mi vôbec nevadí, ak sa k dielu vyjadrí hudobný kritik, muzikant alebo iba poslucháč. Každý nech si píše ako mu to jeho vnútorný svet velí. Hlavne mi je milé, aby to bol fanúšik (alebo pokojne odporca, niekedy je potrebný aj názor protistrany, aspoň je o čom diskutovať).

5. Dream Theater

Už aby tu bol nový album, to bude diskusií. :)

6. Predsavzatia

Veľmi rád by som dodal profily skupín Rhinoceros a Paladin, rovnako by som sa konečne chcel dostať k orecenzovaniu Led Zeppelin, debutu Vanilla Fudge a k niektorým albumom osirelej skupiny Wigwam. Uvidíme o rok.

7. ľudia

Som rád, že som tu našiel niekoľko spriaznených duší, s ktorými môžem pokecať o južanskom rocku, hard rocku a iných rockoch. Vďaka.

Tak, to by bolo. Prajem všetkým veľa hudobných zážitkov a silu čítať a písať.

hejkal

Komentáře

PaloM @ 2011-01-04 20:04:23

Výborné postrehy, hejkal. Prečítal som so zadosťučinením, aj so sebakritikou (to podstatne viac). Žiadne predsavzatia nevyslovím, neurobil som ich ani v osobnom živote, ani v práci. Je to tak fér, lebo ako sa poznám, nesplnil by som ich. Som rád, že si tu, ako aj všetci ostatní pravidelní a slušní návštevníci.
Tak nech nám Progboard slúži.
P.S. Teším sa na ďalšiu Piťovu recenziu a nový album Dream Theater :-)
moonySK @ 2011-01-04 22:11:15

Hejkal, profil som vyplnil, hehe. Ja ti do nového roku, ako aj PaloviM, Filozofovi, Pitovi a mnoho dalším prajem všetko dobré, veľa lásky, šťastia, a hlavne ochrannú ruku nad vašimi činnosťami. MoonySK.
Borek @ 2011-01-05 00:04:14

Coby jeden ze spolubývajúcich neváhám přidat pár slov k jednotlivým bodům hejkalova shrnutí:

1) dtto
2) Sám už si zas tak nefandím. Trocha úmoru se špetkou skepse mi ubraly zaplňovací drive, moje aktivita i bilance jsou v tomhle směru prachmizerné. Z řady různých důvodů věnuju svůj čas ostatním - snad postřehnutelným - prospěšnostem.
3) Góly jsou kořením hokeje, smích je kořením života, názorová konfrontace zas kořením diskuzí. Za jejich největší zlo tak nepovažuju semtam jadrnější výraz, ale všudypřítomný kreténský "smajlíky".
4) Co tady nedávno dokázaly rozpoutat veskrze pacifistické příspěvky dvou nových (zřejmě už bývalých) přispívajících, bohužel přesně vystihuje zdejší atmosféru poslední doby.
5) Pravda, názory čtu povětšinou se zájmem, i když mi je ukradená konkrétní kapela či album.
6) Rád bych dokončil alespoň zlomek předpřipravených profilů (za všechny Bakerloo, Boxer, Cressida, Fandango, Machiavel, Maypole, Possessed, Ruphus, Stallion...) a po čase přidal i pohled na pár alb (Renaissance/Vanilla Fudge, Germania/Jane, Destination/Eloy...).
7) Že závislost je neřest, v tomhle případě čas žeroucí, se pominout nedá. Všechny mínusy ale hravě vyváží už jen představa toho množství kapel, který mi Progboard pomohl objevit.

Každému, kdo se na tom podílel, patří můj dík, Borek.
MrKingKong @ 2011-01-05 09:08:12

Navrhujem smajlíky zrušiť. Namiesto :-) píšme hehe a namiesto :-( by sme mohli písať kurva......hehe
hejkal @ 2011-01-05 10:00:35

To ja som sa naučil postupne smajlíkovať takmer všetko, pretože z osobnej skúsenosti vyplynulo, že každé napísané slovo sa berie až príliš vážne. Ale rozumiem, tiež by som sa bez emotikonov zabišiel.
smajlík @ 2011-01-05 11:17:50

ad kreténský "smajlíky"

Pre niekoho sú kreténske smajlíky, pre iného sú kreténske úvodzovky. Vec názoru, uhol pohľadu. Niekoho iritujú zátvorky, iného výkričníky.
Smajlík je len ďalším z výrazových prostriedkov písaného slova, ktorý pribudol v internetovej dobe, presne tak, ako je výrazovým prostriedkom výkričník, alebo úvodzovky, aj keď práve tie úvodzovky mnohí ľudia trieskajú hlava nehlava aj tam, kde vôbec byť nemusia. Pri smajlíkoch, výkričníkoch, úvodzovkách, a iných emocionálnych výrazových prostriedkoch písaného slova, platí - všeho s mírou. Aj keď je pravda, že niektorým nechápavcom nestačí ani vrece smajlíkov a rôznych iných mimických prejavov v písanej forme.
PF 2011
Borek @ 2011-01-05 13:17:37

Nabízely se mi dvě varianty reakcí na výše uvedenou popletenou poznámku. Dlouho jsem byl nakloněn té, která je po ruce v případě anonymních příspěvků jako první a velí je pouze a jen ignorovat. Nic jiného si ostatně ani nezaslouží.
Přesto nakonec přidávám i druhou verzi: "Jen opravdovýho kreténa může iritovat vykřičník nebo závorka :-))))))) :-DDD"
Cossack @ 2011-01-05 14:53:40

Původně jsem do této diskuze nechtěl vůbec vstupovat, ale, protože používám jak „kreténské“ smajlíky, tak i „kreténské“ uvozovky, nakonec jsem do ní byl okolnostmi vtažen a „donucen“ se jí zúčastnit...
Uvozovky jsou určitě normální a zcela běžnou (mnohdy i nevyhnutelnou) součástí textu v jakékoli podobě, proto i toho „počítačového”. Stejné je to se závorkami.
Pokud jde o smajlíky, ty opravdu nutné nejsou, ale už se natolik rozšířily, že mi nepřipadají nikterak nepatřičné; když nic jiného, opravdu mohou „zmírnit“ vyznění některých vět, takže nahrazují intonaci a sílu hlasu, důraz apod. Nezbytné ale opravdu nejsou... ;-)
smajlík (Koloman Straňák) @ 2011-01-05 15:41:57

ad popletená poznámka

Čakal som rôzne odpovede, ale zabrala ryba najväčšia - Borek.
Celý ten môj prvý príspevok je čistá irónia, vrátane výkričníkov a zátvoriek, a chytil si sa na tom, čo si Ty sám nazval - smajlíkovským kreténstvom. Schválne som tam smajlíky nedával, aby si pochopil, ako sú niekedy veľmi dôležité, hlavne v internetových diskusiách, kde svoje myšlienky a emócie nie vždy dokážeme dostatočne presne vyjadriť a podať, a neraz je ťažko rozlišiteľné, čo je myslené vážne, a čo nie. Tam nám pomáhajú práve tie kreténske smajlíky, okrem iného. A to sú aj tie spomínané výkričníky, alebo zátvorky, ktoré si spolknul i s navijákem, aj keď som to v príspevku naznačoval. Nepriamo som naväzoval aj na trefný príspevok Hejkala, 2011-01-05 10:00:35, aj tak si nepochopil.

Ešte niečo k tej anonymite, ktorú treba ignorovať, keďže, podľa Teba, si nič iné nezaslúži.
Ty sám si iba akýsi anonymný Borek, Tvoje priezvisko a identitu nepoznám.
Ak by si aj uviedol Tvoje pravé meno, nikde nie je zaručené, že pravé je, tak ako to moje. To je záludnosť a nedokonalosť internetu. Ale ok, nemám problém podpísať sa, čo podľa teba už anonymné nebude.
Prajem Ti veľa slnka a pozitivity, aj bez smajlíkov.
Koloman Straňák
Borek @ 2011-01-05 16:11:42

Koloman(?): Pravdu díš, nepochopil. Ale jen napůl. hejkalovu vyjádření jsem totiž rozuměl zcela, smajlíkovu jsem zato věnoval jedno letmé přečtení a po chvilce vychrlil reakci. Víc času jsem kauze věnovat nechtěl a ani nechci. Tolik ho zas nemám.
Případné zadostiučení z úlovku jakési veliké ryby si užij dosytosti.
S pozdravem "smajlíkům zmar!" Borek

pozn.: Jediný (!) nick, pod kterým jsem kdy kde vystupoval, v mailovém kontaktu neskrývám žádné údaje, tu mi to přijde legitimní.
miguel7 @ 2011-01-05 18:36:17

Já doufám že letos poběží progboard tak jak má a nebude docházet k výpadkům. V takových dnech jsem ani nezapímanl skoro počítač...
Co se týče smajlíku, tak já jsem jejich "hojný uživatel". Beru to jako náznak dboré nálady, se kterou jsem dávám své příspěvky.
Tohle mne dostalo...Tohle mne dostalo:) jen jeden smajlík a je vyjádřeno že jsem v pohodě a nedostal mne nějaký infarkt či něco...kretenské smajlíky vypadají takto: zdraví miguelíííík a přeje sluníčkový den:))))))
radyz @ 2011-01-05 20:39:07

pekna uvaha ,jen k bodu 6.Wigwam to video tam nepatri ,aaano
PaloM @ 2011-01-05 20:54:56

Buďme pozitívni, myslime pozitívne, tešme sa, že nám Progboard slúži na hudobné tipy a stretnutia - o tom je hejkalova úvaha. Smajlíky áno/nie a podobné globálne problémy zemegule ... už aby Dream Theater vydali nový album, inak bude musieť Piťo napísať o ďalšej Žltej ponorke (čo mi odporúčate pridať - smajlíka, či he-he-he ?)
Filozof @ 2011-01-06 08:22:25

Já všem hlavně přeji i hudebně úspěšný rok a více diskuzí o hudbě a její podstatě, než o smajlíkách. :-)
Za sebe slibuji, že letos sem konečně začnu zase psát - i když po psaní do Rock+ a dalších tiskovin mi v tom minimu volného času zbývá ročně asi 10 vteřin.
Borek @ 2011-01-06 09:16:21

OK. Výzvě nechat globální problémy stranou rozumím, přednostem pozitivního přístupu taky. Dokonce i představovacím záludnostem ve virtuálním světě, významu emotikonů v psaném textu i přínosu diskuzí o hudbě.
Aby ale nově příchozí od případné aktivní účasti na Progboardu neodrazovala moje včerejší kritika anonymních příspěvků, pro jistotu dávám na srozuměnou, že nevolám po odhalení vaší pravé, levé, falešné ani jiné totožnosti, jen před zapojením do diskuze vyzývám k registraci, příp. přihlášení se. Nejen proto, že se to sluší, ale každý tak získá možnost dozvědět se něco i o vašich názorech na hudbu, kterými jste na Progboard přispěli.
PaloM @ 2011-01-06 10:27:36

To by som urobil výnimku v mojich novoročných ne-prísľuboch a budem sa snažiť prihlasovať. Mierne som pozmenil a doplnil svoj profil. Nie je to dôležité, no snáď je to výpovednejšie.
Mirek Kostlivý @ 2011-01-06 20:55:12

2. profily a recenzie

Budu se snažit polepšit a něco sem přidat častěji než 1x do roka.
A díky všem, co se snaží více než já!
Danny @ 2011-01-07 00:32:41

Borek: jsem asi jeden z těch "samozvaných" teoretiků a přiznám se, že mě debata a výměna názorů u Beatles naprosto znechutila. Nikdo z našich (nebyl jsem v tom sám) oponentů si nedal tu práci, aby si dobře přečetl, co jsme napsali a jak jsme to mysleli a místo toho nás ta místní "přátelská" parta naprosto neuctivě urážela. Už vůbec nechápu postoj pana PaloM, který nejdříve reagoval: "Danny prepáč, nemyslel som to voči tebe v zlom... prebudil si moju zvedavosť" atd. Aby se v jiné jeho reakci objevily "demagogické príspevky samonazvaných hudobných vzdelancov" a "odo mňa si nič iné nezaslúži ako neúctu, lebo on takto prvý prejavil neúctu". Tohle nikdy nepochopím.
PaloM @ 2011-01-07 06:04:38

Danny: to je nedorozumenie. V prvom rade by som ťa poprosil, aby si prijal moje vysvetlenie. Borek nie je môj hovorca (mluvčí). Ospravedlňujem sa ti a ľutujem, že to tak vyznelo a vztiahol si to na seba. Moje reakcie boli na príspevky iných dvoch slovenských diskutérov, ktoré pribudli až po tvojich. Časti mojich viet, ktoré cituješ, nadobudli úplne iný význam ako som myslel, lebo boli odpoveďou Borkovi.
Neuraz sa prosím, ale musím ti tiež pripomenúť ako si začal: "Psát hudební kritiky na základě pocitů je nekorektní." Neviem, či si sa pred napísaním tejto vety rozhliadol po Progboarde. Okrem faktografických údajov, absolútna väčšina recenzií (ak nie všetky) je tu na základe pocitov fanúšikov, ktorí hudbu milujú a napísali svoje príspevky s najlepším svedomím čo najvernejšíe vystihnúť podstatu diela. Dostal som súkromné maily, kde mi niektorí známi z Progboardu písali, že sa ich dotklo vyjadrenie o "nekorektnosti". Neriešil som to. Priznám si, niekedy prestrelím. Netreba byť urazeným, nemá to zmysel. Toto je otvorené fórum a občas tu zablúdia ďaleko ostrejší maníci. Skús prosím zabudnúť a pokračuj tu v tom, s akým úmyslom si prišiel. Ak chceš, rád s tebou podiskutujem cez mail, adresu tu môžem priložiť.
Borek @ 2011-01-07 09:48:40

Danny: Těžko mi reagovat na Tvůj příspěvek. Jednak se Ti již vysvětlení dostalo, druhak bych jen opakoval, co jsem zmínil v jednom z bodů výše. A jeho rozvinutí by s pravděpodobností hraničící s jistotou nepřineslo dobrého nikomu nic, Progboardu zvlášť.
Každopádně ale dobře, že ses ještě ozval. Stejně jako když najdeš čas a chuť přidat další postřehy, přestože o trilovým rytmu nebo přechodu do subdominanty nemám ani tušení.

PS: Pravda, jsem mluvčím jen sám sobě. Se vším, co k tomu patří.
pozorovatel @ 2011-01-07 11:09:26

PaloM
Tak se uz konecne rozhodni, co se Dannyho tyce. Cti pozorne. Stouchnes, pak se omluvis
/PaloM @ 02.01.2011, Beatles - Yellow submarine
Danny prepáč, nemyslel som to voči tebe v zlom. Prosím ťa, napíš čo chceš o svojich obľúbených albumoch a podľa reakcií sám posúdiš, či je toto pre teba prijateľné fórum. Nechcel som ťa odradiť, nevzdávaj to vopred, prebudil si moju zvedavosť./,
pak znova stouchnes, temer az opovrhnes
/Ak sem hudobný teoretik napíše, že len "odborný" pohľad je objektívny (a teda prakticky všetky doterajšie recenzie tu sú podľa toho neobjektívne), odo mňa si nič iné nezaslúži ako neúctu/
a pak se znova omlouvas a prosis
/Ospravedlňujem sa ti a ľutujem, že to tak vyznelo a vztiahol si to na seba. Skús prosím zabudnúť/

Nechci tady delat Dannymu obhajce, jiste se dokaze obhajit sam, ale on nenapsal, ze
/len "odborný" pohľad je objektívny/,
napsal
/Psát hudební kritiky na základě pocitů je nekorektní/
coz hodne meni podstatu myslenky tebou vyslovene.
V pripade jeho poznamky se to tykalo jenom konkretniho vyjadreni k jinemu vyjadreni v diskuzi o "artrocku" u Beatles
/skladba I want you (she is so heavy) z Abbey Road je priam ukážkovou túžbou členov Beatles tváriť sa ako heavy art prog rockeri/
Konkretne to vysvetluje i v reakci na Pita63
/Já jsem nic nepsal o tom, že jsou názory na základě pocitů neoprávněné, ale pokud jimi přisuzuješ autorům nějaké vlastnosti, je to divné/
a proto taky nasledne napsal
/Diskutovat o hudbě a upozorňovat se na zajímavé skladba a dobré skupiny je důležité, v tom je význam progboardu a podobných stran. Ale hodnotit, tzn. dát hvězdičky na základě pocitů, mi připadá divné, nezlob se na mě/

PaloM @ 2011-01-07 13:36:48

Sorry, nečítal si dôkladne moje a všetky ostatné príspevky, došiel si tu opäť vyrývať ako mnohokrát v minulosti. Môj príspevok je určený Dannymu a s tebou sa niet o čom baviť :-))
merhaut @ 2011-01-07 15:20:40

Když už tuná hvězdičky, tak jedině na základě pocitů. Mně by zase připadalo divné je dávat třebas podle počtu přechodů z tóniky do subdominanty, anebo rytmických lichostí...
PaloM @ 2011-01-07 17:28:50

Chvíľu som mal pocit, že mi niekto rytmicky licho nadáva do subdominantov :-))
Danny @ 2011-01-07 20:11:07

Borek: Chápu, reakci jsem ani nečekal. Bylo mi sympatické, že někdo četl a pochopil to, co bylo skutečně napsáno.
Danny @ 2011-01-07 20:16:56

merhaut: To tady přece nikdo netvrdí. Ony subdominanty nebyly základem žádného mého hodnocení nebo hvězdičkování, chtěl jsem jimi vysvětlit svůj nesouhlas s názorem v diskusi.
Danny @ 2011-01-07 20:41:02

PaloM: Každý má právo přinést své vysvětlení, já to tvé chápu a nemám s ním problém. Palo, svůj názor, že psát kritiku na základě pocitu je nekorektní, nepovažuju za provokaci ani snahu někoho urazit. Vždyť jsem to vysvětlil. Při psaní hodnocení a konfrontace (protože hodnocení je konfrontace) hraje svoji roli zkušenost, naposlouchanost, schopnost porovnávat, pokus o objektivitu a samozřejmě emoční dopad. Já jsem nikdy nenapsal, že recenze musí být napsána na základě rozboru kompozičních ingrediencí, harmonií, formy atd. To sem pořád někdo podsouvá!
merhaut @ 2011-01-07 23:09:51

Psaní o muzice je samostatná disciplína, tak jako muzika sama. Tam i tam platí, že víc vědět a znát nemůže být na škodu věci, zrovna tak ale platí, že kde múzy nenadělily, tam ani deset škol nepomůže – nebude to ke čtení ani poslouchání...
hejkal @ 2011-01-08 08:59:23

merhaut - to hej. :)
PaloM @ 2011-01-08 09:57:23

Danny: OK, pochopil som. S tvojim včerajším objasnením nemám žiadny problém. Veľmi by som sa potešil, keby sme túto kapitolu mohli s porozumením uzavrieť.

merhaut: to je všeobecná pravda a iné sa nedá ako súhlasiť. Súčasne s tvojim konštatovaním je ruka v ruke jeden problém: aby každý, kto chce hrať, komponovať či písať o muzike, vedel u seba rozpoznať, či má alebo nemá nadelené od múz. Nech nám v tom Boh a všetci svätí pomáhajú :-)
Cossack @ 2011-01-08 11:17:42

K čertu s tím! Ať si píše, hraje, skládá a kdo ví, co ještě, kdo a jak chce – talent, netalent... Jen pak musí být schopen unést patřičnou kritiku a „rozdýchat” negativní reakce na své „nepochopené umění a výkony”. Moc lidí se (nejen tady) bere zbytečně moc vážně!
A teď přidám jednoho „kreténka”... ;-)
nezalezi @ 2011-01-08 11:49:35

Cossack: Ať si píše, hraje, skládá a kdo ví, co ještě, kdo a jak chce – talent, netalent... Jen pak musí být schopen unést patřičnou kritiku a „rozdýchat” negativní reakce na své „nepochopené umění a výkony”.

Zasah! Toto tvrdim uz dlhu dobu. Ma to vseobecnu platnost, tak u profesionalnych vykonnych protagonistov (obcas sa medzi nimi najdu aj nejaki umelci :D), ako aj u amatersky tvoriacich (alebo aj pisucich) ludi, len pre radost.
Plati to napriklad aj blogeroch, ktorych je ako hub po dazdi. Ak ich niekto zvozi za ich nazory a postrehy, casto u nich nastavaju jesitne a urazenecke postoje, ze kto si to vobec nieco take dovoluje, kritizovat ich a mat iny nazor, ako maju oni. Tam plati presne to, co si napisal - kto sa akymkolvek sposobom verejne prezentuje, musi zakonite ocakavat aj kritiku, oponentov a negativne reakcie, co je vskutku upne normalne a pochopitelne.
Borek @ 2011-01-08 12:18:50

A teď už jen, aby se tu nekázala voda a nepilo přitom víno.
Danny @ 2011-01-08 18:30:37

merhaut: Víc vědět a znát nemůže být na škodu věci? Takže to v zásadě nepotřebuješ, pokud jsi políben múzou? Přesně tohle je důvod, proč současná kritika (ta profesionální, ne tady na progboardu!) vypadá tak, jak vypadá. Hudební reflexe má svůj emoční i racionální základ, svoji pudovou podstatu stejně jako tu konfrontační. Kdyby to neplatilo, tak by nebylo možné identifikovat to, co je dílem talentovaného a originálního (byť třeba hudebně nevzdělaného) tvůrce, co stvořil akceptovatelný epigon a kdo jen kompiluje postupy jiných.
Danny @ 2011-01-08 18:31:36

PaloM: Souhlasím, pojďme se věnovat výhradně hudbě.
merhaut @ 2011-01-08 21:46:16

Nepochopils, a ještě jsi to své nepochopení rozpatlal...
Danny @ 2011-01-08 23:08:20

Uf. Je nedocenitelné, jak od prvopočátku chápeš podstatu této diskuse.
merhaut @ 2011-01-09 00:27:05

... a vyválel se v něm.
Danny @ 2011-01-09 00:36:57

I ty poeto.
SajgonG @ 2011-01-25 11:29:06

Trocha neskoro, ale rád by som sa vyjadril prečo tento web pokladám za " najprogfanweb " v českom mediálnom svete. Je to preto že je akoby osobný a cítim tu najviac ,ako by som to povedal , celebriti by povedali " je v tom srdiečko " ( a už sa mi chce zase grcať ), proste cítim tuna tú pocitovosť, ktorá mi inde trocha chýba. A tiež súhlasím že radšej napísať pár viet ako mudrcovať čo tu nie je a má byť -))) a sme u smajlíkov. Pre mňa predstavujú najjednoduchšiu možnosť ospravedlnenia sa ak sa niekoho moja slová dotkli, prípadne ho doslova nasr.... . Ludia sme rôzni, to sa nezmení. A dúfam že sa nezmení ani názor na kvalitnú muziku . S pozdravom progforever - Slavo ( SajgonG )
PaloM @ 2011-01-25 14:43:33

Slavo: ...a slovenskom, alebo ak chceš československom... :-) Vďaka za úprimnosť a priaznivý názor, to je jedno z najvyšších ocenení Progboardu, čo som čítal.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000