Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next previous »
zdenek2512 - 20.03.2013 11:24:34 #
orel: já bych bral tohle >> odkaz
orel - 20.03.2013 11:22:23 #
Dík. Já uvažoval o této verzi >> odkaz Brouci staří jedni ... drazí jsou!
zdenek2512 - 20.03.2013 11:16:18 #
orel: já mám Beatles pouze komplet v různých variantách ( vinyl i CD). Konkrétně Abbey Road hraje ve všech provedeních skvěle. Kdybych si chtěl koupit jenom tuto desku tak bych si samozřejmě koupil vinyl pokud možno původní vydání. Šel bych v případě CD po tom jaký to má obal v tom případě bych chtěl Japan mini LP replica, ale ta nevyšla tak bych asi chtěl tu variantu z černého stereoboxu. Tato varianta hraje parádně, ale ten obal není původní je to takovej digipack s rozšířeným bookletem. To je můj pohled na věc Beatles. I v případě CD já bych si kupoval pouze komplet celé dílo to je podle mě základ každé solidní sbírky.
orel - 20.03.2013 10:53:24 #
Od Beatles nemám nic /přiznám se/. Vím je to hanba, ale nejsem na takýto styl. Uvažuji o Abbey Road. Které vydání či remastr mám objednat /chtěl bych se zeptat/?
zdenek2512 - 20.03.2013 06:07:46 #
Tebou jmenovaným albům se blíží ještě deska 33, na těchto deskách se Hladík snažil tvořit českou verzi art rocku. Meditace je prvotina napůl zpívaná česky a anglicky učinkuje na ní Mišík a obsahuje instrumentální verzi Slunečního hrobu, protože text byl na dobu vzniku závadový.Dalčí dvě CD jsou taková rock fusion. CD 4 je s JOČRem a víceméně obsahuje koncertní materiál té doby. CD 5 jsou vlasně instrumentální skladeb z CD 4 a je zařazena skladba Čajovna. Další tři CD znáš a poslední je bonusové převážně věci co neprošly cenzurou. Osobně bych si to koupil, ale vzhledem k tomu, že již nechci kupovat CD až na vyjímky. Tou vyjímkou jsou věci z produkce SoleilZeuhl a Cuneiform.
moonySK - 19.03.2013 21:11:55 #
Je tu niekto kto vlastní BLUE EFFECT 9CD BOX SET? Od Blue Effect poznám len SVITANIE a SVĚT HLEDAČU, neviem teda, či si ho mám kúpiť, ale môže mi ho známy zohnať za pár šupiek. Pokračujú v kolajách týchto dvoch albumov aj ostatné?
PaloM - 19.03.2013 17:32:19 #
The Paul: ak si dobre pamätám, CD A momentary lapse of reasons hralo perfektne (a hrá mi stále).
Pozeral som do tvojho profilu - koľko stála tá tvoja stereo zostava ? Okolo 10 tisíc € ? Výrazne viac ?
Túto diskusiu založil mladý chlapec, ktorý na tak drahé špičkové zariadenie peniaze určito nemá a bolo by v radách jemu dobré prihliadať aj na takéto (pre bohatého nepodstatné) okolnosti.

Už som na to upozorňoval, že na odborné diskusie okolo prístrojovej techniky tu máme vyčlenené zvlášť diskusné vlákno - veci okolo posluchovej zostavy >> odkaz
Tak vás všetkých prosím, ďalšiu debatu mimo témy "aký remaster ?" presuňte tam.

Posledné dva odstavce: súhlasím.

The Paul: oveľa viac by som uvítal tvoje postrehy či recenzie k hudbe, ktorú rád počúvaš. Máme tam veľa spoločných favoritov.
The Paul - 19.03.2013 15:29:37 #
Merhaut - technická: Z digitálně analogového převodníku prostě (až do kmitočtu 22kHz) leze dokonale spojitá sinusovka. Keď sa bavíme o CD, tak z D/A prevodníku lezie spojitý harmonický signál, ktorý je tvorený súčtom XY sínusoviek. Max. frekvencia dielčich sínusoviek je 22kHz. Naproti tomu špičkové prenosky dokážu preniesť aj 100 kHz signál. Ucho to samozrejme nepočuje, ale pre dotvorenie celkového harmonického signálu majú zmysel aj signály s týmito frekvenciami.

PaloM - pred 30 rokmi bola digitálna technika v plienkach a keď si dnes pustíš niektoré veci nahraté v tej dobe, tak jasne tieto nedostatky počuješ - za všetky spomeniem napr. A momentary lapse of reasons od Pink Floyd.

CD vs LP je nekonečná akademická diskusia - pre mňa podstatné je to ako to vnímam ja sám - a podľa môjho pocitu a vkusu vyhráva LP.

Čo sa týka renesacie LP v terajšej dobe - mám pocit, že vydavatelia cítia zisk, tak proste vydávajú za nekresťanské prachy LP, pretože to ľudia momentálne kupujú. Sám som zbadal za posledné 3-4 roky dosť veľký nárast cien novo vydaných LP. Podľa mňa to skončí tak, že ľudia ich čoskoro prestanú kupovať. Príklad s The Beatles, čo spomenul Peter Gratias hovorí za všetko.
Jarda P - 19.03.2013 08:05:44 #
Když jsem poprvé vložil do přehrávače Demons and Wizards 1st press, myslel jsem, že mám nějakou zradu v aparatuře. Bohužel byla zrada v CD všech prvně zdigitalizovaných Uriah Heep (a nejen jich). Trvalo 10 let, než remastry UH nahradily jejich první paskvily.
U CD mám problém s tím, že vycházejí znova a znova a bez předchozího otestování (což ne vždy jde) se často s kvalitou zklamu a ve skříni mi trůní krásný originál s vloženým vypáleným CD z jiné, zvukově lepší edice (v poslední době Family-Bandstand, Yes-Relayer).
Z LP mi zůstalo již jen pár kusů, které si občas přehraju, ale pokud se mi zasteskne po nostalgii, stáhnu z půdy můj starý kotoučák B113 a poslouchám nahrávky na páscích Maxell, které byly tehdy bezkonkurenční (z dostupných).
Neocenitelnou službu mi ale koná MP3 přehrávač, ve kterém nosím hlavně stažené věci, které jsem dřív neznal a postupně se v některých případech mění v CD. Hlavní je, že mohu poslouchat kdykoliv mimo domov, při práci okolo domu i při práci práci :-)
moonySK - 18.03.2013 20:58:11 #
No, stiahol som si dva remastery Modrého Efektu (neviem prečo ale predsa len sa mi páči Modrý Efekt ako Blú Effect) - Svitanie a Svět hledačú, z flacu premietol do wav súboru. Svět hledačú, ktorý bol remasterovaný v roku 1999 má tisíckrát lepší zvuk, ako ten čo vlastním v podobe 9CD kolekcie z roku 2009. Svitanie je na tom už inak, lepšie znie z roku 2009.
« next previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000