Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next
Mohyla - 03.04.2012 13:33:16 #
Palom, ten Mayský kalendár je podľa mňa blbosť. Myslím, že ten koniec je tam preto, že ten čo tesal ten kalendár nemal väčší kameň !
PaloM - 03.04.2012 13:27:04 #
Predkladám odbornej komisii, zostavenej z vážených členov Progboardu, tézy pre pripravované doktorandské štúdium, ktoré bude zavŕšené úspešným obhájením dizertačnej práce.
Názov práce je vo vývoji (ten sa môže v rámci štúdijnej práce vymyslieť na záver, podľa toho, kotrým smerom sa vyvynie obsah).

Tézy a obrysy zákonitého vývoja našeho fanúšika rockovej muziky:

1. Nahrávanie na pásku či kazetu z požičaných LP, lebo originálne sú drahé a nedostupné. Zbierka pozostáva z titulov dostupných v okruhu známych (60. - 70. roky)

2. Nákup LP sa vyrovnal, u niektorých začal prevažovať nad nahrávaním na kazety. Nové médium - CD - je predmetom veľkého záujmu o nahrávanie na MC kazety, lebo je drahé ako šľak (80. roky).

3. Po saturovaní domácej zbierky nahratých MC z CD, vďaka priaznivejším cenám, stúpa počet kúpených CD a dochádza k likvidácii domácej zbierky formou predaja a darovania. Súčasne dochádza k zavŕšeniu éry LP odnesením zbierky do bazáru (prvý polovica 90. rokov).

4. Budovanie zbierky výlučne na digitálnej báze, čo je umožnené čoraz väčšou cenovou dostupnosťou PC, napaľovačiek a čistých CD-R médii v domácich podmienkach (druhá polovica 90. rokov a začiatok 21. storočia).

5. Naplnenie obytných aj neobytných priestorov v byte zbierkou vypálených CD všeho druhu.
Vynútený postupný rozpredaj diskov a čiastočná náhrada orgininálnymi nosičmi (čo dovolí peňaženka, milenka a manželka).
Súčasne, sprístupnenie internetu do domácností prináša obrovský rozmach kopírovania, kradnutia, či legálnej dopravy z nelegálych zdrojov, muziky všeho druhu vo všetkých možných aj nemožných elektronických formátoch. Ukladanie takejto zbierky na hardisk(y).
(pokračuje po r.2000).

6. Rozdanie zbytku zbierky CD-R po stovkách kusov, zbytok zo zbytku končí v popolnici. Vymazávanie hardiskov, aby sa uvoľnil priestor pre ďalšie novonadobudnuté prírastky.
Komplikácie vývoja. Niektorí jedinci, vlastniaci väčšie metre štvorcové, prechádzajú na zbieranie vinylov, čo sú niekoľkonásobne drahšie, ťažšie a a objemnejšie repliky starých LP.
Iní jedinci, inšpirovaní východnými náboženstvami, sa nadobro zriekajú hmotných médií a prechádzajú na čisto nehmotné, uloženie na hardiskoch, flash pamätiach. Vrcholom nirvány je ukladanie či využívanie internetových serverov, čiže domanič.

7. Záverečná etapa štúdia a tézy k záveorm:
Analýza pozitív a negatív správania sa našeho fanúšika.
Dopad na domácu ekonomiku, vzťahy s partnermi (aj medzitým legalizovanými monopojhlaviami, vývoj nezastavíš).
Dopad na duševné zdravie samotného fanúšika:
- kedy vlastne budem počúvať ?
- čo ešte stihnem, kým ohluchnem ?
- čo stihnem do konca sveta (Bacha, kalnedár Mayov nepustí..)

8. Záver záverov:
Poučenie z krízového vývoja na strane a v spoločnosti podobne (nás) postihnutých fanúšikov.
Príprava ozdravného procesu (konsolidácie) (námety: plynulý prechod návratu k prírode, záhradkárstvo, odborárska turistika, počúvanie Zákruty a podobne).
« next

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000