Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
pito63 - 04.04.2012 14:44:46 #
Paľo
Vďaka za povzbudenie, vážim si to!
Určite prispejem, ale vždy to nejde. U mňa neexistujú dajaké uzávierky, termíny. Mňa by to zabilo...
PaloM - 04.04.2012 10:49:02 #
Ďakujem Piťo. Pri čítani tvojho príbehu o AC/DC som trošku ľutoval, že nie je v tejto kolonke :-) Máš rozprávačský talent, tak hoď do pľacu zo spomienok. Vopred sa teším.
Nerád by som odvádzal pozornosť od recenzií, ktoré považujem za hlavnú náplň spisovateľov Progboardu. Však sa trošku aj pobavme.
pito63 - 04.04.2012 10:36:51 #
Paľo
Výborné vlákno a veľmi pekné čítanie!
PaloM - 04.04.2012 08:03:00 #
Tak to som netušil, čo spôsobím.
Chlapci, veľmi pekne vám ďakujem za krásne čítanie. Sľubujem, že prestanem blbnúť a napíšem môj príbeh.

Súčasne prosím aj ostatných, samozrejme aj výrazne mladších, čo nezažili socialistického fanúšika rockovej muziky, aby sa s nami podelili. Za čo vám vopred ďakujem.
Brano - 03.04.2012 23:21:09 #
Moje prvé slastné kontakty s muzikou boli prostredníctvom sovietskeho rádia Rosija na ktorom som ako malý chlapec prstom vydlabal umelohmotnú mriežku reproduktora a potom aj samotnú membránu.To bola moja prvá deflorácia :-).Zlom nastal v roku 1980,kedy môj otec kúpil v Košiciach v tuzexe stereo rádiomagnetofón Hitachi TRK-8170K.Bola to ťažká plechová príšera a s bratom sme ho volali železnej dedek.Otec nám spravil stožiar s yagi anténou + východonemecký anténny zosilňovač a nahrávalo sa o stošesť.Rakúska hitparáda,Hitpanoráma...a keďže malo Hitachi aj východnú normu,tak som nahrával z Petofi rádia celé albumy a tiež aktuálne hity v relácii poptarisňa :-)(sorry,neviem maďarsky) a tiež mi nahrávali kazety všeliakí hudobní maniaci,väčšinou čudáci a starí mládenci :-).Moja prvá chrómka kazeta bola Fuji v roku 1984 a to bola veľká revolúcia!Neskôr som sa zmohol na dvojkazeťák Panasonic s 5 pásmovým equalizérom a s dolby B.Po revolúcii som si začal kupovať originál kazety,ale s nástupom CD som zbadal,že je to hovadina,tak som začal postupne kupovať tie prekliate umelohmotné kotúče.Od mojich pätnástich rokov života mi učaroval art rock(počul som vtedy prvýkrát Jahňa od Genesis) a táto choroba sa stala u mňa chronickou a už nevyliečiteľnou.Najväščiu slabosť mám na subžáner zvaný neoprog.A mojím najväčším šťastím bolo to,že mám rodičov,ktorí mali so mnou more trpezlivosti a zhovievavosti a manželku,ktorá má takmer rovnaký hudobný vkus ako ja a v tejto hudobnozberateľskej šialenosti ma úprimne podporuje.MaryLion milujem Ťa!!!
Mohyla - 03.04.2012 21:00:00 #
Prispejem trošku aj ja. Samozrejme všetko záleží od podmienok. Jasné, že rodinné záležitosti mali prednosť pred mojimi koníčkami. No roky išli, deti odrastené, teraz som na rade ja s manželkou. Dopriali sme si niektoré veci, na ktoré pred tým nebolo. Hudba patrí k nim. No a samotné CD? Zbierku si budujem s tým, že niektoré veci o pár rokov dostať nebudú/hovorím o origináloch/ a ja si ich chcem užiť v penzii /keď v zdraví dožijem/. No a samozrejme k počúvaniu potrebujem CD/platňu/ držať v ruke, čučať do bookletu, proste hrabať sa v tom. Bez toho/keby bolo niečo len stiahnuté/ u mňa ten pravý "orgazmus" nenastane. Howgh!
MrKIngKong - 03.04.2012 20:17:48 #
This is a true story. Začalo to ani neviem ako. 70s. Sweet, Slade, Nazareth, Suzy Quatro. Kurva tá hudba niečo so mnou robí, je mi s ňou dobre. Rodičovský magnetofón Sonet Duo, strojovňa jak sviňa. Obývačkou znie Hav du ju du od nejakých Holanďanov. Najväčšia kokotina akú som kedy spravil, vymazal som pásku s nahrávkou zo škôlkárskej besiedky, kde som účinkoval a nahral som si tam hity z rakúskeho rádia O3, ktoré som chytal na čiernobielom televízore počas vysielania rakúskeho monoskopu. Kombinácia jak sviňa, mama skoro zinfarktovala. Ja debil, čo by som dnes dal za tie zmazané nahrávky. Prvý tranzistorový magneťák, B90. Obývačkou znie Now I am here od Queen. Fuj aká škaredá hudba vraví tatko. Druhý tranzistorový magneťák B116. Pravidelné nedeľné návštevy (spolu s magneťákom) u kamoša z vedlajšieho panelákového vchodu - bol totiž šťastným majiteľom stereotunera ST100. Nahrávanie hudobných relácií maďarského (celé elpéčky, vďaka ti Komjáti Georgy, či ako si sa volal...) a rakúskeho rozhlasu v FM stereo kvalite. Prvý krát počuté kapely Boston, Babe Ruth, City Boy, Sparks atď. Diverzné pôsobenie štvavých vysielačov Radia Free Europe v maďarskom, rumunskom a českom jazyku na citlivú dušu mladého človeka. Prvýkrát počuté kapely Eloy, Split Enz, Issao Tomita, Dust.....síce iba v KV (krátke vlny) kvalite, ale záujem bol vzbudený. Prvé kúpené CD. Nejaká pochybná výberovka od Dire Straits za 150 Sk. Čo teraz. Budem si ja kupovať výberovky od skupín, lebo na radovky nemám. Prvý problém. Náhodne počuté skladby z radovky sa mi páčia viacej ako tie z výberovky. Kurva, čo teraz ? Budem ja kupovať radovky ! Náhodná návšteva V Roxy music shope ešte úplne na prvom pôsobisku, super interiér, bolo možné sadnúť si a len tak počúvať CD do slúchadiel, podávalo sa flaškové pivo - prisahám a hlavne CD z ríše snov, všetky tie bomby počuté zo štvavých vysielačov RFE a menej štvavého komunistického maďarského rozhlasu. Vtáčik chytený, závislosť sa prehlbuje. Vrcholné štádium. Kupovanie CD s totálne neznámymi kapelami zo 60s a 70s. Čím exotickejší názov, tým lepšie. Prvé kúpené internetové pripojenie. Kamoš vraví : Čo si chuj, všetko tam je, načo vyhadzuješ prachy. Neveril som, vyskúšal som, bolo to tam. MP3. Rekapitulácia preinvestovaných prostriedkov na kúpu CD, finančný audit, sebakonštatovanie - áno som chuj. Pri 700 kúpených CD preinvestovaných cca 250 000 Sk (ceny boli v tej dobe niekde inde ako dnes, raritky od 600 Sk vyššie). VYTRIEZVENIE. Nástup nových technológií. Flac. Tisícky titulov v CD kvalite na hardisku gratis. Kurva, čo teraz ? Kedy to budem počúvať, uši mám iba dve. Uvidíme, hehe.....
Pegas - 03.04.2012 18:18:47 #
PaloM: S ohledem na ten konec světa nemá smysl pouštět se do hlubokého studia ;-) Možná je nejvyšší čas na vyčištění účtů a doplňování sbírek CD, LP...
Progjar - 03.04.2012 14:53:17 #
No páni, hlásim sa ako študent. Prispejem malým rozborom sameho seba, len čo bude chviľa času. Fakt dobrý nápad. fajn ovocíčko.


PaloM - 03.04.2012 13:41:21 #
Študent Mohyla, ďakujem za názor, ktorý samozrejme môžeš ďalej analyzovať, napr. dopad kalendára na zamýšľaný smer rozvoja domácej zbierky rockovej muziky v podmienkach globálnej krízy eura, kapitalizmu a zdravého rozumu. A tak podobne, no je to štúdia, ktorá by mala priniesť novú kvalitu pre nás fanúšikov a zberateľov.
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000