Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next previous »
PaloM - 30.11.2011 21:46:43 #
chcel som reagovať po prečítaní dnešných príspevkov, ale kôli únave stručne: Petr Gratias je čistá rockerská duša a jeho názory a skúsenosti sú pre neho posvätné. Napriek minulým názorovým rozdielom, i ostrejším "výpadom", som presvedčený, že to, čo píše, myslí úprimne. Na druhej strane, sám som široko-žánrovo zameraný a vôbec s tým netrpím, ba práve naopak, viac ma to obhohacuje, akoby som počúval len ten najkvalitnejší hard rock a progres rock. Spory, čo je a nie je pop s konkrétnymi tu príkladmi na oboch stranách nemajú význam v súvislosti s obsahom Progboardu. Už ste to vysvetlili, prečo.
Ukončenie debaty môže byť urýchlené pochopením, že len vzájomný rešpekt medzi nami udrží pokoj. Ámen.
MrKIngKong - 30.11.2011 21:43:23 #
Osobne si myslím, že ani toto nie je synthpop
>> odkaz
opravte ma ak sa mýlim.
Petr osobne si myslím, že máš niektorých spevákov a kapely zaškatulkovaných ako rock - nerock, čiže fujpop. Ich tvorbou si sa moc nezaoberal, lebo sú fujpop a tak o nej ani veľa nevieš. To ale nič nemení na tom, že tvoje hudobné články a recenzie budem naďalej čítať rád. :-)
merhaut - 30.11.2011 21:41:33 #
Pro ilustraci toho, jak je všechno relativní, rád opět připomenu, že King Crimson byli dobovým ostrovním tiskem považování za velkou nadějí britské pop music:-)
Pegas - 30.11.2011 21:39:30 #
Petr Gratias:
Ode mě povolení nepotřebuješ, já to tu neřídím ;-)

MrKIngKong - 30.11.2011 21:35:20 #
Takže toto je synthpop ?
Sinead O'Connor - Mandinka
>> odkaz
House of the rising sun....:-)
>> odkaz
To snáď nie.
gunslinger - 30.11.2011 21:21:58 #
tvrdiť že je Beatles popová skupina je ako tvrdiť že DJ mixážny pult je hudobný nástroj.. síce som do nedávna tvrdil že Beatles určite nie sú ART ani Prog po viacerých vypočutiach Seržanta berem späť..
yngwie3 - 30.11.2011 21:19:52 #
Nie som si istý, ale vyšplhalo sa ktorékoľvek iné diskusné vlákno k číslu 100 takou rýchlosťou ako toto ? Začínam mať pocit, že dochádza palivo a strelivo na všetkých frontoch a mier je v nedohľadne. Asi je na čase to ukončiť. Alebo skutočne máte pocit, že sa silou mocou chcete podobať na našich a aj Vašich politikov ?
merhaut - 30.11.2011 21:15:30 #
Seržanta považuji za první artrockové album. A zdaleka nejenom já...
Petr Gratias - 30.11.2011 21:10:48 #
Pro Pegase...
Coi se DEPECHE MODE týče, já bych to tady ani nerozviřoval, ale očekával jsem, že v obci milovníků klasického a progresivního rocku - nebo chceš-li rocku vůbec - se ozve sama o sobě vlna nevole, co zde dělá taková hudba jako DEPECHE MODE.
Tohle žádný rock není a nebude a ať už to nazvete ortodoxním pohledem na věc nebo ne: myslel jsem, že rockeři v některých věcech tak nějak drží pohromadě a ten všudypřítomný synthipop podporovaný všelijakými MTV stanicemi jednoduše odmítnete jako zvukový humus, ze kterého se pozvolna vyvinuly takové nesmysly jako trance, dance, techno....
Nebudu zastírat, že tohle se mě vnitřně dotklo a o rockovém cítění mnoha recenzentů mám vážné pochybnosti. Je mi to líto.
Petr Gratias: Nic ve zlém, ale když si čtu tvoje příspěvky, tak z toho cítím poněkud zaslepený pohled na věc. Zjednodušeně, co se mi líbí je dobré, ostatní hodíme do odpadu. A jako kdyby tě strašně štvalo, že se ten tvůj odpad někomu zamlouvá.... hmm, na tohle odpovím asi takto,
po několika desítkách let v hudební branži a při prozkoumávání hudebního terénu
se mi snad podařilo nasbírat a získat nějaké zkušenosti a tím snad také legitimitu rozpoznat a oddělit zrno od plev.... Samozřejmě, že všemu rozumět nemohu, ale zkušenosti, instinkt a jakousi enycklopedickou orientaci jsem trochu získal... proto si "dovolím" občas na tohle téma něco prohodit, pokud mi Pegasi k tomu dáš souhlas.
Díky za pochopení... a sorry, že už jsem starší ročník a nemám tu třicátnickou dravost a bezohlednost....
Petr Gratias - 30.11.2011 20:52:42 #
Mikepis:
BEATLES nejsou POP.
Tohle z nich udělala mediální kampaň šedesátých let.
BEATLES jsou průkopnická bigbítová kapela (progressive rock v dané době neexistoval).
Je to encyklopedický pojem a jejich podíl na vývoji hudby nezpochybníš svými pejorativními útoky: To, ze v jednej z ich dvoch skladieb skladbe pouzili mellotron a analogovy syntak a v druhej slaciky, z nich progresivnu skupinu nerobi...
to je ostudná definice a výraz neúcty ke světové legendě....
Měl by sis přečíst dějiny vývoje hudby daného žánru a názora Leonarda Bernsteina, hudebního skladatele a šéfdirigenta Newyorské filharmonie jak vnímá Beatles.
Beatles jsou hudební a sociologický fenomén a více úcty ke klasikům by Ti opravdu neuškodilo.
Z Tvých slov cítím jisté pohrdání a přezírání a to mě uráží!
« next previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000