Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next previous »
vdeck - 21.09.2011 07:34:48 #
pito63:
Tak ja to mam presne obracene. Kdyz jsem zacal okolo roku 72 vnimat zahranicni hudebni produkci, tak jsem se dostal pouze k oficialni vydanim.
Ted si, diky ROIO, doplnuji mezery ve vzdelani.
Proto "neohrnuji nos" nad leckdy horsi kvalitou nahravky. Poslechnout si napr. takovou Janis Joplin, jak zpiva v roce 1962 jazzove standardy nebo v roce 1965 za doprovodu psaciho stroje, v roli perkasnu, je zajimave a dava mi to moznost doplnit si fanouskovskou skladacku.
vdeck - 21.09.2011 07:26:34 #
hejkal:
Nerozumime se v jedine veci. Znovu pouziji onen priklad nevydaneho alba Micka Taylora. Mick slozil/nahral skladby a autorizoval pro vydani. Nahravky se pozdeji staly predmetu "byznysu" a vice jak 25 let se valeji nekomu "ve spajzu", jelikoz onen "byznysman", ktery cosi koupil v ramci vetsiho "baliku" nehodla investovat do vydani teto nahravky. Odprodat prava nekomu jinemu nehodla..., alespon ne za cenu, ktera mu byla nabidnuta.
Proto vitam, kdyz se nahravky s takovym osudem dostanou ven. Jsem presvedceny, ze to je spravne, jak pro fanousky, tak i pro Micka Taylora. Taylor preci "nemakal" proto, aby jeho dilo nikdo nemohl slyset a tesit se tak z jeho dokonale hry na kytaru.
pito63 - 20.09.2011 20:18:01 #
vdeck
Som rád, že sme sa pochopili. Môj príspevok nebol namierený proti Pink Floyd...
Keď som tu začal pravidelne chodiť, prekvapila ma jedna vec. Mnohí z tých, ktorí sa bijú do pŕs, akí sú fanúšikovia tej-ktorej skupiny, nepočúvajú koncertné nahrávky ani od svojich miláčikov. Pre mňa je táto skutočnosť nepochopiteľná.
V začiatkoch som tiež zháňal všelijaké bootlegy obľúbených interpretov. Po negatívnej skúsenosti (otrasnej kvalite) som to zavrhol a snažím sa venovať oficiálnym vydaniam.
hejkal - 20.09.2011 19:25:55 #
Zasa, umelec tvorí dielo a je jediným, kto má právo niečo autorizovať, preto chápem, ak niečo neautorizuje a nechce, aby sa to šírilo. Keď je dielo jeho dieťa, tak mu nemusí byť príjemné, že si ktokoľvek voľne šíri jeho "tvorivé" scény, aj keď čumenie do spáľne je isto "zajímavé sledovat" i "skvělé mít"... :)
vdeck - 20.09.2011 15:15:11 #
pito63:
Rozumim.
Ja mam zase rad, kdyz se pres ROIO dostanu k zaznamum historickych vystoupeni nebo studioveho nahravani, ktere, z mnoha ruznych duvodu, nikdy na svetlo bozi nedostanou. A pritom je zajimave sledovat, jak se od uvodniho dema skladba a jeji aranzma vyviji. Proto je nekdy skvele mit sanci poslechnout si treba i tu stou verzi "Dark Side of The Moon".
Jako priklad nesmyslne nedostupne nahravky muzu uvest nikdy nevydane album kytaristy Micka Taylora z roku 1984 (ex BluesBreakers, Rolling Stones), ktere se na nekolik hodin objevilo ke stazeni, aby bylo odstraneno na natlak pravniku, kteri vlastni prava.
Proc ale album Taylorovi, a potazmo i nam, fandum, tihle "byznysmeni" oficialne nevydaji, to se nikdy nedozvime.
Prave tohle je vrazda muzikantu a omezeni jejich zivotni existence - ne to, ze fandove mezi sebou VOLNE siri ROIO. Opravdovy fanda si k ROIO nahravce vetsinou poridi i oficialni nahravky - coz je napr. muj pripad.
vdeck - 20.09.2011 15:10:59 #
Nahravky neurciteho puvodu (asi nejlepe umelcem neautorizovane nahravky) - Recordings of Indeterminate Origin
gunslinger - 20.09.2011 14:57:26 #
ROIO čo to je ?
moonySK - 20.09.2011 14:48:13 #
K tým Pink Floyd. Absolútne odporúčam Roio Bootleg z 1977 v Madison Square Garden - PROG KING. Z turné In the Flesh, zahraný album Animals, Wish You Were Here a prídavky z Dark Side of the Moon.
vdeck - 20.09.2011 14:28:21 #
UK
Cleveland Agora 9 Nov 78
BBC Rock Hour Pre-Fm reel
Broadcast on 4 Feb 79
"London Wavelength Concert Hour"

Klasicka sestava UK, tzn. B. Bruford dr., A. Holdsworth g., E. Jobson viol., kb., J. Wetton b., voc. v prubehu americkeho turne obehravala material z prvniho alba, ale take nabidla tracky z jejich chystaneho druheho alba (Carrying No Cross, Caesar's Palace Blues), na jehoz nahravani se jiz nepodileli Bill Bruford a Allan Holdsworth.
pito63 - 20.09.2011 13:48:54 #
Z vlastnej skúsenosti viem, že mnohí, ktorí tu chodia pravidelne, aj tí, ktorú tu iba zavítajú, ani "nevedia" kliknúť na iné vlákno, ako na "Čo v tejto chvíli počúvam". Preto ho za žiadne plevy nepovažujem,práve naopak.

Mám rád hard rock. Po nástupe internetu som sa dostal k nahrávkam a skupinám, o ktorých som dovtedy nemal ani šajnu. Takže, bez nejakých predsudkov - radšej si pustím úplne neznámu formáciu a jej zabudnutý album, ako by som mal pučúvať stú variantu "Dark Side Of The Moon".

Novému vláknu držím prsty!
Dúfam, že nezapadne, ako mnohé "perly", ktorých sa tu nedávno urodilo ako húb po daždi.
« next previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000