Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
Jednotlivé zobrazení příspěvku z diskuze Dialog s vesmírem - první československá rocková opera
Cossack - 11.08.2011 17:26:09 #
Když tu to téma bylo probíráno, krom Braňa, Pala a mě se vjadřovali v obdobném smyslu jako Ty všichni ostatní (jmenovitě si vzpomínám na Apache a Merhauta, ale bylo tam těch ohlasů víc).

Jinak jasně, text nemusí být poezie... Ale může. A s rytmem a rýmy to taky není jednoznačné (jak v poezii, tak i v textech).
To, že hudba text nepotřebuje, je bez debaty, stejně jako fakt, že text je dělán k hudbě (myšleno: k tomu, aby byl součástí hudby – ať už je psán na hudbu, nebo zhudebněn po svém napsání). Pokud se ale bavíme o skladbách se zpěvem, tak nějaké „ná na náá” určitě ochuzuje píseň o další rozměr a prožitek, oproti „slovům”... (Nemyslím tím ale skvěle fungující refrén v "Lady In Black" od UH a podobné případy, ačkoliv pokud by to tak bylo odzpíváno celé, určitě by to pro mě kus kouzla ztratilo...)
Jinak nemám problém s tím, že někdo (klidně všichni) nepotřebuje text k písni, nebo ho ignoruje... Já se snažím, pokud to jde, text vnímat, pokud však zjistím, že to není „můj šálek”, nečiní mi větší potíže jej neřešit, či přeststat vnímat.
Ale to je čistě můj názor a postoj, nikomu ho nevnucuji a ani nebudu... ;-)

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000