Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
Jednotlivé zobrazení příspěvku z diskuze Live desky
- 21.01.2011 11:16:04 #
K Saxon jsem se dostal v roce 1982. První album které jsem od nich slyšel, bylo Strong Arm Of The Love. Byl to nezapomenutelný zážitek - moje první zkušenost s heavy metalem. Zapůsobilo to na mě velmi monumentálním dojmem...
První album, které jsem měl od nich nahrané, bylo o rok později právě The Eagle Has Landed, a tenkrát se mi jako celek nijak zvlášť nelíbilo. Moji největší koně byli tehdy KISS, AC/DC a Pink Floyd.
Pak přicházeli další a další oblíbenci (Krokus, Accept, Scorpions, Judas Priest, Motley Crue) a Saxon byli u mě spíš v pozadí - poslech alba Crusader mě také příliš nepřesvědčil...
Fanouškem jsem se stal až v roce 1985, díky desce Innocence Is No Excuse. To byla totální bomba. Kazeta s ofoceným obalem (rozkošná malá hříšnice) patřila k neodmyslitelným soundtrackům všech našich vydařených mejdanů až do konce 80. let.
Mezitím jsem viděl makabrózní horror Demoni, kde zní nejen vynikající Everybody Up z této desky, ale i další mé tehdejší metalové kulty jako Accept, Pretty Maids nebo Motley Crue. Tím si u mě Saxoni hodně šplhli, i když dvě desky vydané po Innocence až tak dobré nebyly.
Nějaký čas po mém návratu z vojny přišla Byfordova parta s další bombou, která byla pro mě přímým pokračováním Innocence: Solid Ball Of Rock (1990).
Tehdy jsem si nechal nahrát jejich kompletní diskografii, kterou jsem dokonale naposlouchal.
Jejich tvorba mě baví do poloviny 90. let, pak už ne.
Z alba The Eagle Has Landed se časem vyklubal jeden z nejlepších rockových živáků, jaký jsem kdy slyšel. Neskutečná síla. A to zde není žádný jiný materiál než věci z jejich tří desek z let 1980 - 1981. Ale zní to skvěle. Výborný celek, kde jednotlivé kousky vyzní často lépe než studiové originály. Takových živáků si je třeba vážit.
Dnes mám od Saxon všechno z let 1979 - 1992 na originálních CD v remasterovaných vydáních s bonusy.
(Prvních devět studiových alb vyšlo na přelomu letošního a minulého roku v pěkné sběratelské úpravě.)
Na Progboard jsem Saxony přidal před rokem a něco. Myslím, že jediný, kdo je tu v té době znal opravdu dobře, byl martin(69). Taky bych řek, že Palo se k Saxon dostal hlavně díky mé propagaci a Cossack díky témuž objevil kvality alba The Eagle Has Landed. :-) Jsem zvědav, co na tu desku řekne pito63.
PS: Narozdíl od mnoha jiných fanoušků si myslím, že debut Saxon je dobrá deska.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000